Když se musíme zabavit doma 

 

Pokud se vám naše tipy budou líbit, budeme moc rádi za sdílení mezi své přátele a kamarády a také vás zvu ke sledování našich FB stránek. Každé tvoření lze sdílet dole, po dočtení článku. Je to pro nás aspoň taková malá odměna. Děkují Malívýletníci :-)

Vyřezávání dýní je záležitost, která už je i v naší zemi s podzimem neodmyslitelně spjatá a všichni to mají rádi a dýňobraní se konají snad v každém koutu naší země.

S podzimem je to všude jen samý kašel, rýma🤧, teplota🤒, sopel, bacil, vir 🦠 a tak jsme se vydali na sběr šípků, abychom si vyrobili svůj vlastní šípkový sirup. Šípek je určitě jedním z nejužitečnějších plodů podzimu, protože skvěle funguje na posílení imunity a my si ji rádi posilujeme přírodně, pokud to jde. Šípky jsou totiž třeba spolu s...

Domácí brumíky jsou super na výletní svačinku pro děti, či svačinku do školy. Jednak víte co jíte a hlavně do výroby můžete zapojit i děti. U nás se po nich jen zaprášilo.

Vydejte se s dětmi do WASHINGTONSKÉHO NÁRODNÍHO MUZEA. Určitě tu nějakou tu hodinku strávíte. Myslím samozřejmě virtuální návštěvu, a kdo nás sledujete od počátku, tak si možná vzpomene, že už jste "tam s námi byli" a musím říct, že je to skvělá aktivita pro všechny zvídavé děti i rodiče, ke které se můžete vracet.

Obchody zavřený, děcka znuděný a tak jsme se vrhli na výrobu domácí plastelíny.

Doma nám stále zbyla nějaká hmota a tak jsme se s dětmi vypravili do lesa nasbírat si materiál na další tvoření.

Tvoření nás s dětmi moc baví a tak tu pro vás mám další tip na podzimní výrobu.

Až budete někde na procházce v lese, buďte ve střehu. Příroda totiž nabízí spoustu darů, ze kterých si můžete vyrobit nějakou tu přírodní podzimní dekoraci. Stačí házet do batůžku vše, co vám padne do oka.

Včera jsme si fakt pochutnali. Jak řekly děti, byly to vynikající PRDELNÍKY. A ty jsme si upekli na ohni, v trochu bojových podmínkách naší prastaré chatičky.

Když je škaredě a nevíte, jak děcka zabavit, můžete využít našeho jednoduchého tipu. Stačí jen obrátit nějaký stůl, jeho nohy omotat asi 3x potravinářskou fólií a o zábavu je hned postaráno. Pak budete už jen potřebovat nějaké tempery, štětce a malování může začít. Děti určitě rádi upustí uzdu své fantazii :-)

Pálení čarodějnic je za dveřmi a i když asi to letošní bude možná hodně z nás prožívat trochu jinak než jsme zvyklí, je potřeba se na to vybavit :-).

Na tuto zábavu stačí křídy, sůl, nějaká podložka, lepidlo v tubě a nějaké omalovánky a samozřejmě vysavač :-).

Pokud v zimě trpíte s dětmi doma, třeba kvůli chřipce, neštovicím nebo jiné otravné chorobě, zkuste je zabavit malováním barevnými bublinami. Na "foukátko" budete potřebovat pet lahve, síťku (třeba od brambor nebo pomerančů) a izolepu. Pet lahev seřízněte, ke dnu přiložte kus síťky a olepte izolepou.

K podzimu bezpochyby patří kaštany a tvoření z nich. My jsme chtěli zkusit něco jiného než klasická zvířátka ze špejlí a tak jsme si vyrobili malé "kaštanové dýně", šneky, hady nebo korále.

S dětmi jsme se jednu podzimní neděli vrhli na výrobu ježků ze šišek. Kromě šišek si pořiďte polystyrenovou kouli a kužel z papírnictví (případně dva), záleží kolik ježků si chcete s dětmi vyrobit.
Dále budete potřebovat:

Pokud jste aspoň trochu zruční, můžete si s dětmi vyrobit parádní vánoční dekoraci, a to sněhuláka z provázku/bavlnky. Je to jednodušší, než se může zdát.