Jihomoravský kraj

Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem.   

Přírodní památka Malhostovické kopečky je hlavně na jaře hojně navštěvovaným místem, protože se tu vyskytuje ohrožený koniklec velkokvětý. Je potřeba se tu tedy pohybovat opravdu velmi opatrně, byli bychom neradi, aby to tu dopadlo jako na Koniklecové louce v Brně, kde to museli kvůli neukázněnosti lidí zapáskovat.

O Jinačovicích, místním statku, obchůdku s domácími sýry, vajíčky a dalšími dobrotami a nedalekým hřištěm, jsem vám už jednou psala. Článek si můžete připomenout ZDE.

Velké hřiště na brněnských Kamechách určitě patří bezesporu mezi ty vydařené. Jednak vyniká svou velikostí a jednak "atrakcemi", které tu najdete a které nejsou na hřištích tak obvyklé.

Vzdálenost od Brna: 25 min.Trasa: okruh 1,5 km nebo pro děti starší cesta z Býkovic - tam a zpět 10 kmNáročnost malého okruhu: mírnáKočárek: ANO

V III. dílu článku o našem výletu do Hustopečí se podíváme na Ranč Valkýra a do areálu Centra volného času Pavučina (CVČ Pavučina), který najdete hned nedaleko. Místa jsou od sebe vzdálená necelý 1 km. Cesta je po asfaltce, po rovině.

Před MŠ Bosonožská najdete krásné barevné hřiště pro menší děti. Hřiště není nijak veliké, ale už jen ty barvičky děti určitě zaujmou.

Trasa: tam i zpět 3 km (od hradu na Zouvalku)Náročnost: mírnáKočárek: ANO (ale v zimě to může klouzat, s kočárkem bych byla velmi opatrná a nebo si počkala raději na jaro).

Na víceúčelové hřiště u medláneckého rybníka jsme vyrazili po práci, když nám ještě svítilo trochu sluníčko a potřebovali jsme, aby se děcka trochu proběhly.

Minulý týden se v Kuřimi resp. v lesích nad Kuřimí dokončila nová naučná stezka. Jak určitě víte, do Kuřimi se z Brna pohodlně dostanete vlakem linky S3, případně z Kr.Pole linkou 71. Pokud vyrazíte busem, vystupte na zastávce Sokolovna. Tady taky případně můžete zaparkovat, vyrazíte-li autem. Z vlakového nádraží je to pak jen pár minut chůze...

Procházku zámeckým parkem jsme si udělali při příležitosti akce místního SVČ, kdy tu pro děti byla připravena jednorázová akce s úkoly.

Blanenský zámek v sobě skrývá muzeum se stálou archeologickou expozicí a archeologickou hernou pro děti a často se tam v rámci prohlídky zámku konají různé tématické výstavy. Auto jsme nechali nad zámkem, u restaurace Zámecká sýpka. Údajně tam i dobře vaří a najdete zde i venkovní hřiště.

Dokud to počasí aspoň trochu dovolí, snažíme se chodit ven "vyprdět". Jelikož se v některých lesích, kvůli velkým nánosům bahna, teď nedá moc chodit, vybrali jsme si cestu asfaltovou, ale přitom stále v přírodě. Trasa je tedy celá sjízdná s kočárkem.

Kousíček nad Blanskem se nachází malá obec Hořice, odkud se můžete vydat na pěknou procházku podzimní přírodou. Výchozím bodem je Penzion U Strakatého koně. Tady začíná okružní naučná stezka s názvem Lipůvecká lesnická naučná stezka.

Ve Vranovicích za Brnem najdete naučnou stezku, kterou děti provádí kreslená vrána jménem Krákorka. Co je na tomto výletu super je to, že se sem velmi pohodlně dostanete vlakem linky S3, tedy od Tišnova, přes Kuřim a Brno přímo až do Vranovic, bez přestupu. První zastavení stezky totiž najdete hned před nádražní budovou. Dostanete se sem samozřejmě...

Na tuto krásnou stezku pro děti jsme vyrazili podruhé. Poprvé to bylo loni v zimě, kdy už jsme měli výletnický "absťák" a tak sníh nesníh, jsme se tam s dětmi vydali, a bylo tam krásně i navzdory únorovému počasí. Jak vypadá stezka na Klucaninu v zimě se můžete mrknout zde: Klucanina v zimě

Náš další výlet začíná ve středu obce Lelekovice a dětem jsme vzhledem k nenáročné trase vzali kola. Dostanete se sem pohodlně i MHD. Z nádraží Královo Pole sem jede bus č. 41, případně z Kuřimi bus č. 310 (zastávka Lelekovice, škola). Kousek za zastávkou najdete dětské hřiště s velkým lanovým parkem, kde děcka můžou blbnout....hodiny, hodiny a...