Pokud se vám naše tipy líbí, budeme moc rádi za sdílení a doporučení našich stránek mezi své přátele a kamarády. Také vás zvu ke sledování našeho FB, kde pravidelně informujeme o nových výletech.  

Kam za zvířátky 

 Zookoutky, farmy, ranče, ZOO všeho druhu  

  • Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem.  

Lednice......kdo by ji neznal. Když se řekne Lednice, každému se vybaví krásný zámek a ještě krásnější park, Minaret, atd. Dnes vám ale chci dát tip na místa, která jste v Lednici třeba ještě nenavštívili.

Hned ráno jsme do auta naložili vše co má kola a vyrazili se podívat do Jedovnic. Naším cílem bylo objet jeden z největších rybníků v rámci Jihomoravského kraje, rybník Olšovec.

Cílem našeho dalšího výletu se stala Ekofarma Jalový dvůr u Heršpic. Pokud patříte mezi cyklisty, doporučujeme návštěvu spojit s nějakou pěknou vyjížďkou, protože po okolí vede spousta cyklostezek. Jinak se dá až k farmě přijet autem, doporučuji však nechat auto někde opodál a k farmě si dojít pěšky, protože to může být pěkná procházka...

Hodonínská ZOO patří mezi ty menší v naší republice, ale projít ji není nijak náročné, je celá na rovině. Když jsme tam byli poprvé, tak se nám tam moc líbilo, podruhé, asi po 2 letech už né tolik. Asi jsme neměli dobrý den, přišlo nám to tam takové pustoprázdné a nějaké smutné.

Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka se nachází v obci Bor u Skutče. Pod stanicí se nachází menší parkoviště odkud se pak krátkou cestou podél lesa dojde až ke stanici. Tam se nachází hlavně zachráněná zvířata, která se už nemohla vrátit zpět do přírody. Kromě minizoo je tu i menší rybníček, geopark Brána do pravěku, který umožňuje nahlédnout...

ZOO v Lešné je nejhezčí ZOO v jaké jsme zatím byli. Jezdíme sem docela často. Líbí se nám průchozí pavilony a expozice, ZOO je fakt pěkná, hezky upravená a je tu dost vyžití i pro děcka. Jediné k čemu mám "etické" výhrady je krmení a hlazení Rejnoků.