Pokud se vám naše tipy líbí, budeme moc rádi za sdílení a doporučení našich stránek mezi své přátele a kamarády. Také vás zvu ke sledování našeho FB, kde pravidelně informujeme o nových výletech.  

Dočasné, putovní výstavy a jednorázové akce

Nedaleko Litomyšle leží obec Chotovice, kde najdete nádherně a vkusně osvětlený vánoční dům pana Václava Trunce. My si tu udělali s dětmi zastávku cestou domů od rodiny, která bydlí nedaleko a je to krása.

Když jsem zjistila, že v OC Zlaté Jablko ve Zlíně jsou k vidění roboti z Transformers, tak mi bylo hned jasný, že tuhle euforii u našeho malého výletníka si nemůžeme nechat ujít. Syn jakožto milovník Avengers a všech ostatních hrdinů, robotů, dinosaurů apod. když to viděl, tak se málem pominul. :-)

Pokud budete mít s dětmi o prázdninách cestu kolem Poličky, určitě si tady udělejte zastávku a nebo si sem rovnou naplánujte celodenní výlet. Až do konce prázdnin tady totiž v městském muzeu probíhá interaktivní výstava k výročí 600 let od vstupu husitských vojsk do Poličky - Žižka před branami.

Máme pro vás další tip na výlet, který můžete využít nejen, když se budete potřebovat schovat před deštěm jako my. Až do 25.10. 2020 můžete v Poličce navštívit výstavu Imaginárium, což je živá, hravá a interaktivní výstava věnovaná nejen dětem. Najdete ji v poličském muzeu a otevřeno je od úterý do neděle od 9 - 17 hod.