Brno - Vláčky na Josefské

02.03.2019

V zimě se ne vždy dá vyrazit do přírody a tak jsme si o víkendu udělali výlet do  Modelového světa, který se nachází v centru Brna na Josefské ulici. 

Ačkoli se v podstatě jedná pouze o dvě nevelké místnosti, u dětí, ale i tatínka :-), návštěva sklidila velký úspěch. Jedna místnost nabízí rozlehlý model železničního kolejiště se spoustou, do detailu propracovaných, doplňků a postaviček. 
Děcka mohou mačkat tlačítka, kterými spustí například vrtule vzdušných elektráren a vrtulníku, či sirény sanitek.

Dětem se taky moc líbilo,  když zhasli světlo. Pohled na noční kolejiště, doplněné o "hvězdičky na obloze" si tak moc užily. V potemnělé místnosti jsou vidět červená světla aut a mašinek, do tmy září semafory, pouliční lampy i světla v hradech.

Druhá místnost pak nabízí autodráhu, jízdu s RC autíčky a děti si také mohou pohrát s dřevěným kolejištěm. Navíc vstupenka je celodenní, takže můžete odejít a během dne se kdykoli vrátit. Děti také obdrží kartu detektiva, do které zapisují dvojice z večerníčku, které k sobě patří a které musí v kolejiště najít. Po splnění úkolu získají nálepku Detektiva Modelového světa.