Den 2. - Rysí stezka a jiná dobrodružství ⭕

20.08.2018

Další den se opět brzy ráno vydáváme objevovat nová místa. Začínáme na Rysí stezce u Mezní Louky, kde také na jednom z parkovišť necháváme auto. 

Stezka není nijak dlouhá, má asi jen 1,5 km ale je na ní 20 interaktivních prvků, takže jsme tu strávili celé dopoledne. Hned u parkoviště narazíte na dětské hřiště, kde je 4 metry vysoká, dřevěná Pravčická brána.  Stezka se nachází na trase směr Pravčická brána, po červené TZ. Na odbočka na stezku narazíte asi po 200m a je hezky značená, takže byste ji neměli minout. 

Logicky by se dál nabízela návštěva soutěsky Hřensko, na kterou se můžete vydat ze stejného parkoviště. Jelikož je to ale časově náročný výlet, záměrně jsme si ho nechali až na poslední den, který měl být tím nejteplejším. 

Ze stezky jsme se vydali do Krásné Lípy. Tam jsme zašli na oběd a hned přes ulici se šli "ochladit" do Domu Českého Švýcarska. Interaktivní expozice byla super. Najdete tam třeba větrný mlýn, lososí cestu, labyrint nebo virtuální let horkovzdušným balonem.

Poté jsme se vydali do 5km vzdálené obce Doubice, kde u Staré hospody najdete takový menší areál s dřevěnými sochami, kterých je přes 300. Tady jsme byli trochu zklamaný, spousta soch je už hodně poničená a tak je obrovská škoda, že se o to nikdo nestará. Ale i tak to bylo fajn a dětem se to samozřejmě líbilo. 

Poslední zastávkou byla tzv. Trapasličí skála, kterou najdete u Rýnartic. Jedná se o skálu, ve které jsou vytesaní trpaslíci a úkolem dětí je jich najít co nejvíc. Zaparkovat se dá přímo u skály a celou dobu se v podstatě šplhá po skále,po schodech. Strávili jsme tu asi 20 minut.