Den 1. - Lanovkou na Planai do Hopsilandu

27.08.2020

Pokud se vám výlet bude líbit, budeme moc rádi za sdílení mezi své přátele a kamarády a také vás zvu ke sledování našich FB stránek, kde pravidelně informujeme o nových výletech. Každý výlet lze sdílet dole, po dočtení článku. Je to pro nás aspoň taková malá odměna. Děkují Malívýletníci :-)

Přímo ve Schladmingu se nachází lanovka, která vás vyveze k vrcholu Planai. Po vystoupení z lanovky musíte sejít pár metrů dolů k zastávce tzv. shuttle busu, který vás vyveze až nahoru. Bus jezdí cca každých 20 minut a je v ceně lanovky, resp. v rámci Sommercard. Až dojede nahoru, určitě si dejte krátký výstup na samotný vrchol. Není to nic náročného a ty výhledy rozhodně stojí za to.  

Odměnou pak dětem jsou všudypřítomné skluzavky, houpačky a hlavně Hopsiland. Hopsiland je taková stezka/trasa, která vede vrcholem Planai a na každém kroku děcka čeká něco jinýho. Nadšený byly z kuličkové dráhy. Kouli si koupíte v automatu za 2€ a ta vám pak zůstane na památku. Celou trasu pak míjíte různé prolízačky, skluzavky, houpačky, tunely, tobogány a nevím co ještě. 

Jelikož jsme z této nádherné oblasti chtěli vidět co nejvíc, a do konce dne nám ještě nějaký čas zbýval, zajeli jsme si ještě do údolí Wilde wasser, na vodopád Riesachfall. Do údolí Wilde wasser se plati vstup, resp. parkovne. S kartou Sommercard to bylo 6€. U vodopádu je restaurace s hřištěm.