Haus des Meeres aneb co dělat nejen když prší

12.07.2020
  • Náš cíl: Haus des Meeres, Fritz-Grünbaum-Platz 1
  • Doprava: oranžová linka metra U3, zastávka Neubaugasse

Haus des Meeres Aqua Terra ZOO patří určitě do kategorie Musí se vidět ve Vídni. 

Frontám u vstupu se můžete vyhnout tak, že si vstupenky koupíte online už z domova, ale pozor! musíte si je vytisknout a vzít s sebou vytisknuté. Se vstupenkami můžete jít rovnou dovnitř. Pokud nemáte lístky dopředu, vyplatí se si přivstat a být tam již něco málo před otevřením, tedy před 9 hodinou. Jinak opět hrozí dlouhé čekání ve frontě. 

Není to nejlevnější, dospělý platí 20 €, ale určitě to stojí za to. Děti do 3 let neplatí, děti 3-5 let pak platí 6 €, děti 6 - 15 let pak 9 €. 

V domě moří najdete v 10 patrech přes 10 000 druhů nejen vodních zvířat. Vyplatí se tedy výtahem nejdříve vyjet úplně nahoru a postupně si dolů vše projít. My jsme se do některých pater vraceli opakovaně, protože to byla prostě krása. 

V sekci terárií můžete vidět krokodýly, jedovaté hady, různé druhy ještěrů, ale i pavouky, hmyz a další breberky. Hlavními atrakcemi tropické sekce mořských vod jsou obrovská akvária, žraloci, mořské želvy, mnoho různých korálů, piraně a nádherné ryby, rybky, rybičky :-). Najdete tu i tropický dům s volně se pohybujícími ptáky a opicemi a krokodýlí park. Uvidíte i sasanky, mušle, kraby, mořské ježky, hvězdice, medúzy, chobotnici a spoustu, spoustu dalšího. V 1.patře se v tunelu nezapomeňte koukat i pod sebe :-) 

V 11. patře se nachází restaurace s výhledem, ve 4. patře pak bufet, kde si můžete dát něco na svačinu, nebo něco dobrého, jako je známý vídeňský Sacher nebo obrovský preclík. My jsme tu i se svačinou strávili necelé 3 hodiny. 

Hned za Haus des Meeres pak najdete dětské hřiště.