Hustopeče - CVČ Pavučina a Ranč Valkýra

28.02.2021

V III. dílu článku o našem výletu do Hustopečí se podíváme na Ranč Valkýra a do areálu Centra volného času Pavučina (CVČ Pavučina), který najdete hned nedaleko. Místa jsou od sebe vzdálená necelý 1 km. Cesta je po asfaltce, po rovině. 

V areálu CVČ Pavučina je bosý chodníček, ovečky, ustájení koníci a další zvířátka, jako např. ptačí voliéra (obyvatelstvo je tu ale až když je tepleji). Kromě toho jsou tu retro prolézačky, menší skatepark nebo malá lezecká stěna. A když to na vás nebo děti přijde :-), v areálu najdete i dřevěné kadibudky u kterých poctivě najdete i dezinfekci.

Hned naproti vchodu do areálu projdete uličkou ke stadionu a tu narazíte na restauraci Formanka. Šli jsme vyloženě po čuchu :-), protože to na ulici hrozně vonělo :-). Výdejové okénko bylo otevřeno, takže jsme si na závěr výletu dali pořádnou baštu a musíme pochválit, jídlo bylo výborný.

Pidi hřiště před restaurací bylo příjemným bonusem, děti se tak nenudily, než nám jídlo připravili. Je tu skluzavka, kolotoč, houpačky i pískoviště. 

Ranč Valkýra
Ranč Valkýra
Ranč Valkýra
Ranč Valkýra

Stáj Valkýra většinou neminete ani když se vydáte na rozhlednu do Mandloňového sadu a budete dělat okruh.

K vidění jsou tu především koně, ale viděli jsme i ovečky, lamu, kočky či slepice. (NEKRMÍME ničím prosím za ně).