Lázně Skalka

01.06.2021
  • Trasa: necelé 4 km okruh 
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: ANO

Pokud navštívíte toto místo, určitě se nezapomeňte stavit v nedalekých Dřevnovicích, kde se děcka můžou vyblbnout na parádním hřišti. Připomeňte si ho ZDE.

Co se týče Lázní Skalka, nejeli jsme sem samozřejmě na žádnou léčebnou proceduru, ale do přírody. :-) 

V parku, který k lázním přiléhá najdete menší dětské hřiště, menší workout hřiště a za živým plotem nedaleko dětského hřiště ještě narazíte na lanovku (je trochu schovaná), protože je už jakoby mimo park. Přímo v parku pramení několik léčebných pramenů, které ale teda voní i chutnají nelibě :-) 

Z parku pak jdete pohodovou procházkou polní cestou a lesem do mírného kopce, dokud nenarazíte na odbočku k jezírkům. Tady na děti čeká několik interaktivních prvků. Narazíte tu třeba na "Ucho lesa", pexeso, prvky k procvičení těla nebo na vzdělávací tabuli Strom jako dům. U jezírek si můžete v klidu posedět a dát svačinku :-) Příroda je tu nádherná. Kromě všudypřítomných kvákajících žab jsme tu nepotkali živáčka, všude ticho klid :-). 

Odsud se pak vrátíte zpět k odbočce a buďto se stejnou cestou můžete vrátit zpět, nebo budete pokračovat dál a uděláte si okruh jako my. Cesta pokračuje dále kolem polí, až dojdete na asfaltovou cyklostezku. Ta vás dovede téměř až zpět k lázním a cestou ještě narazíte na jedno menší hřiště v ulici. V hlavní budově lázní funguje restaurace a tady také můžete v klidu zaparkovat :-).