Lesní bar "Na Našem" a zvířátka okolo rozhledny Zlobice

10.11.2021
  • Vzdálenost od Brna: 25 min 

Cílem našeho dalšího výletu se stala rozhledna Zlobice a její přilehlý areál. Na cestě nás ale potkalo jedno velké překvapení, a to nově otevřený lesní bar "Na Našem". 

  • Možnosti trasy: 

  1. od Kuřimského nádraží a zpět cca 8 km 
  2. od Malhostovic a zpět 6 km
  3. z Lipůvky do Kuřimi 8 km, případně Lipůvka a zpět cca 8 km 
  4. nebo příjezd autem až k místu a procházka okolo, max 2km


  • Náročnost: dle trasy, ale obecně mírná/střední
  • Kočárek: záleží na trase, někde s velkou námahou. Nejjednodušší pro kočárek je trasa od Lipůvky. Trasa z Kuřimi určitě pro kočárek není vhodná, resp. byste se opravdu hodně nadřeli. Z Malhostovic to nemáme otestované. 

EDIT Listopad 2021

Na Zlobici se můžete vydat z několika směrů. Odstartovat můžete z Kuřimi, z Malhostovic (a spojit to s návštěvou Malhostovické pecky) nebo od Lipůvky. 

1) Pokud se vydáte z Kuřimi, a přijedete MHD od Brna (vlakem nebo busem č.71), vyrazíte od nádraží směr fotbalový stadion. Hned za stadionem, za mostem začíná cyklostezka, která vás navede.  Pokud byste do Kuřimi přijeli autem, pak necháte auto u stadionu. 

Dole pod článkem najdete mapu s trasou, okruh, který doporučujeme my. Cesta vede zpočátku po cyklostezce, a pak se stáčí do lesa, kde se užší cestičkou lesem dostanete až na začátek červené TZ, odkud to je k lesnímu baru už jen kousek. Můžete to jít i naopak, ale tam si trochu máknete do kopce pod rozhlednou, je to jen na vás. My máme odzkoušeny obě varianty a obě děti daly bez problémů.  Tak či celou trasu s kočárkem určitě nedoporučuju. 

2) Trasa od Lipůvky - Pokud se rozhodnete pro cestu MHD doporučuji z Brna - Kr.pole nádraží, busem č. 301 na Lipůvku a nebo z kuřimského nádraží na Lipůvku, a to busem č. 152, 162 či 313. Odtud si můžete udělat pohodlnou procházku přes Zlobici až do Kuřimi, odkud se pak pohodlně zase dostanete vlakem či busem zpět do Brna či jiného směru. Případně můžete ze Zlobice sejít do Malhostovic, ale tady zase bus nejezdí tak často. 

Variant je tedy několik, včetně cesty autem od Lipůvky až k areálu u rozhledny. Záleží jak zdatné výletníky máte :-). 

Pokud se tedy vydáte od Lipůvky, převážná část cesty vede po nerovné, vojenské panelové silnici. V podstatě pořád po rovině a jednoznačně je to asi nejméně náročná varianta. Cestou narazíte na nějakou tu lavičku nebo zastřešené posezení. 

Lesní bar 2021
Lesní bar 2021
Lesní bar 2021
Lesní bar 2021
Lesní bar 2020
Lesní bar 2020
2020
2020

Lesní bar "Na Našem" se nachází jen pár set metrů od areálu Oveko. Záchytným bodem je buďto myslivecká chata, která je u cesty od Lipůvky nebo turistický rozcestník Zlobice-rozcestí (červená TZ od Kuřimi) a zde je též ukazatel k baru. Lesní bar je již zaznačen na mapách.

Můžete si tam dát pivko, kofču, když je chladno, tak čaj, svařák, dělá se párek v rohlíku a často i nějaká ta dobrota na grilu, ať už hambáče nebo grilovaný hermelín, občas i polévka z kotlíku, prostě různé dobroty. Nechybí tu ani posezení, včetně zakrytého. Na děti tu čeká pěkné pískoviště a sestava se skluzavkou. 

Obrovským překvapením pro nás byli místní zvířecí "obyvatelé", a to velmi nezvyklá kombinace 2 pávů, jedné muflonky a ovce. Pávi tam prý nějak záhadně sami přiletěli před 4 lety a už tam zůstali, stejně tak se tam zatoulala mufloní "slečna/paní" a ovci, tak tu jedinou si sami pořídili. 

Toto místo se tak stalo velmi příjemným zpestřením našeho výletu :-).

Otevírací dobu i víkendové menu vždy najdete na FB profilu Lesní bar na našem. 

Pak jsme se tedy vrátili zpět na panelovou cestu na jejímž konci se nachází areál firmy Oveko, která se zabývá chovem ovcí. Jaká zvířata cestou potkáte je většinou na náhodě. Téměř vždy narazíme na kozy, ovce a oslíka. Občas jsme zahlédli i koně. Na konci areálu je branka, která vás po pár metrech dovede k rozhledně Zlobice. Původně to byla vojenská pozorovací věž, která byla na rozhlednu přestavěná až později. Kam dál,....to už pak záleží na tom, jakou trasu jste si zvolili :-).

PS: všechna zvířata je zakázáno krmit. 

S sebou: v létě rozhodně nezapomeňte na repelent a klidně si přibalte i deku. Na baru se můžete "vyvalit" a užívat si přírodu. 

Naše doporučená trasa od nádraží  Kuřim: (cestou tam či zpět to můžete případně vzít kolem rybníku Srpek).

Cesta od Lipůvky: