Statek COFFEE Jinačovice- nový výletní cíl nedaleko Brna

16.05.2022

Nedaleko Brna, v Jinačovicích u Brna, vyrostl nový výletní cíl nejen pro rodiny s dětmi - Statek Coffee. 

O tom, jak tento nápad vznikl, jsem vám psala před rokem. Pokud si plány paní Jany, která za zrodem tohoto projektu stojí chcete připomenout, pak ZDE 

Statek se otevíral v příhodné datum, a to pátek 13.5. a my si otvíračku samozřejmě nenechali ujít. 

Otevírací doba v kavárničce bude s největší pravděpodobností následující: 

út-čt 14.30-18, 

pá 14.30-19h, 

so-ne 11.00-19.00. 

PONDĚLÍ BUDE VŽDY ZAVŘENO. 

Zatím je vše ve zkušebním provozu, proto případně raději vždy jukněte na FB či instagram přímo Statku coffee. 

Na statku vás čekají samé dobroty, a to převážně z lokálních potravin, výborná káva , domácí limonády, cidery a další mňamky. Vstup ke zvířátkům je zpoplatněn 30 Kč, který bude využit na zvelebování statku a péče o zvířectvo. Aktuálně tu najdete třeba krávy, kozy, kůzlata, slepice či oslíka. 

Pro zvířátka také můžete zakoupit v sáčku krmivo. Je dovoleno zvířata krmit jen tímto. Jinak samozřejmě zakázáno. Krmení pro zvířátka stojí 25,- . 

Pro děti jsou k dispozici houpačky, velký bosý chodník, pískoviště a další prvky. Vše je tu ze dřeva. A rodiče můžou v klidu posedět okolo na dřevěném posezení, zatímco děti si užívají zábavy. 

No a pokud tu budete, nezapomeňte se stavit v nedalekém obchůdku Statek Jinačovice. Koupíte tu domácí sýry, vajíčka, domácí mozzarellu, med a spoustu dalších produktů domácí výroby. Obchůdek najdete na č.p. 109 

Níže najdete trasu z obchůdku ke statku či naopak. Pár míst k zaparkování u statku je. Dojet se dá krásně i MHD, zastávka autobusu je opravdu nedaleko, stačí mrknout na IDOS, zastávka Jinačovice Chaloupky - je na znamení.