Svět skřítků a víl - Dolní Rožínka

02.08.2021

Svět skřítků a víl najdete v Dolní Rožínce, nedaleko strašidelného zámku Draxmoor a to v budově místního kulturního domu (Dolní Rožínka 116). Zaparkovat můžete u zámku a ke kulturáku si dojít pěšky, protože to není vůbec daleko a nebo lze zaparkovat i na parkovišti nad kulturním domem. Navíc kousek pod kulturákem je i dětské hřiště. Nám při návštěvě teda pršelo, takže jsme ho neprozkoumali.   

Svět skřítků a víl je určitě krásným zpestřením nějakého výletu v okolí a taky super varianta pro upršené počasí. 

V předsálí najdete sekci s vílami a v hlavním sále pak obrovské množství skřítků a dalších víl. Dohromady je jich tu již přes 1000 a jsou rozděleni do různých témat. Najdete tu tak třeba skřítky pekaře, truhláře, švadlenky, skřítkovskou porodnici, ale i zlé víly a ježibaby, velké tržiště či skřítkovskou vesničku.  Na pokladně dostanete kvíz s otázkami, na které s dětmi při prohlídce hledáte odpověď. Otázek je, pokud si dobře pamatuju 32, a děti se tím krásně zabaví. 

Na výstavě nás hodně zaujalo, že jsou skřítci i jednotlivé dekorace propracované do nejmenších detailů. 

Můj osobní názor je, že je výstava vhodná až tak od 3 - 4 let, do té doby věřím, že z toho děti nemají moc rozum, ale je to samozřejmě individuální. U sálu je ještě dětský koutek, kde si děti můžou pak pohrát.  My tam byli něco přes hodinu. 

! POZOR - výstava je otevřena do 4.9. a to denně od 10 - 16 hod. Děti do 3 let neplatí.  Vstupné pro 2+2 je 320,- 

Nezapomeňte si hotovost. Kartou platit nelze! 

Tato výstava určitě není tipem na celodenní výlet, ale u nás na webu najdete spousty dalších tipů  a to nejen přímo v Rožínce, ale i v blízkém okolí. 

Přímo v Rožínce se dále můžete jít podívat na zříceninu Jivina, více ZDE , akorát tedy je potřeba počítat s tím, že bohužel les okolo už tam kvůli kůrovci není. Pokud bude horko, určitě se zajděte vykoupat do místního lomu.  Koupačka tam bývá parádní. 

Dalším tipem je nedaleké westernové městečko Šiklův mlýn, jehož návštěvu můžeme určitě doporučit. Na naši reportáž z toho místa se můžete mrknout ZDE.  

V okolí máme spousty dalších výletů. Stačí se podívat na naši interaktivní mapu a určitě vyberete :-)