Lednice - Písečné sochy a Stáj Salma

29.07.2019
  • Vzdálenost od Brna: 40 min 

Lednice......kdo by ji neznal. Když se řekne Lednice, každému se vybaví krásný zámek a ještě krásnější park, Minaret, atd. Dnes vám ale chci dát tip na místa, která jste v Lednici třeba ještě nenavštívili.  

Jednou za čas si do Lednice vyrazíme a když už tam jsme, nevynecháme již každoroční tradici a tou se staly sochy z písku, které se nachází za hlavním parkovištěm. V roce 2019 to bylo téma Návrat k přírodě, v roce 2015 pak Starověká Čína. Kromě soch je na místě i kryté pískoviště, kde si ti nejmenší můžou pohrát.

S dětmi můžete navštívit i Muzeum hraček, které najdete na ulici Pekařská, v centru města. V muzeu se vám představí spousta příběhů hraček z 19. i 20. století.

!! S NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ JE AKTUÁLNĚ MIMO PROVOZ PRO VEŘEJENOST!! (2023) - No a pokud si budete chtít stejně jako my odpočinout od čilého turistického ruchu, který v Lednici panuje, popojeďte asi 3km za Lednici, kde najdete Stáj Salma. Tu najdete v zahrádkářské kolonii nad kempem Apollo. Auto můžete nechat na parkovišti u hlavní silnice. 

Ve stáji najdete koně, ovce, kozy, králíky, kačeny, prasátka, morčata nebo třeba oslíky. Děti se mohou povozit i na ponících v areálu, případně jít s doprovodem na procházku ven.