Hřiště v Dřevnovicích - aneb parádní tip cestou do Kroměříže

19.05.2021

Až budete mít někdy cestu směr Kroměříž či Zlín a budete si chtít udělat zastávku, aby se děti mohly protáhnout, zkuste zastavit v Dřevnovicích. 

Dřevnovice sice spadají oficiálně do Olomouckého kraje, ale od Kroměříže je to 20 minut a je to v podstatě po cestě, protože leží jen nedaleko sjezdu z dálnice.

Kromě dětského hřiště je tu takový menší parčík s NS stezkou Ovocná zahrada, a uvnitř jsou sochy ze slámy. Aktuálně tam byly postavičky z Madagaskaru, ale podle fota z mapy.cz se to asi nějak obměňuje, protože na mapách jsou vidět Mimoni či postavičky z Doby ledové. 

Netuším tedy, jak často se postavičky obměňují, ani jestli jsou tam permanentně, když je už slušnější počasí. Každopádně hřiště je docela velké, takže krásná zastávka na odpočinek. 

Kousek za hřištěm dále narazíte na parádní domečky a super prolézačku se skluzavkou, kde určitě strávíte nějaký ten čas, protože naše děti jsme odsud vůbec nemohli dostat. :-) 

Toto hřiště jako celek určitě patří mezi jedno z nejpovedenějších, jaké jsme kdy naštívili. 

PS: pokud by při vaší návštěvě tohoto místa došlo k tomu, že už tam postavičky nebudou, nebo tam budou jiné, budu moc ráda, když mi dáte vědět a případně pošlete aktuální fotky. Děkuji moc předem :-)