Mladcová - Zlín - skalní reliéfy⭕

19.07.2021
  • Trasa: 2,5 km okruh
  • Náročnost: střední
  • Kočárek: NE 
  • S sebou: pevnou obuv a repelent 

Mladcová je jednou z městských části Zlína a je obsluhována linkou 32 zlínské MHD. My se sem vydali poté, co jsme šli omrknout roboty a dinosaury z dočasných výstav v místních obchodních centrech. Psala jsem o tom ZDE

Auto jsme nechali u hřbitova a vydali se do lesa. Zpočátku je cesta trochu do kopce, ale není to hrozného. Celou cestu by i menší děti měli zvládnout bez větších problémů. Jedná se o okruh, celou cestu v lese.  

Cesta nicméně není vůbec nijak značená, nevede tu žádná TZ, takže jsme chvílemi koukali na mapu a chvílemi šli tak nějak instinktivně, protože podél hlavní cesty jsme narazili na několik různých odboček, tak jsme si nebyli úplně jistí, ale nakonec jsme trefili to, co jsme hledali bez větších problémů. 

Prvním cílem na našem okruhu byly skalní reliéfy okolu Předního vrchu. Pro děcka to byla docela zábava. Hledat do skal vytesané obličeje a další útvary je moc bavilo. Ani už nevím, kolik se nám jich podařilo najít. :-)  Každopádně určitě si s sebou vezměte pevné boty, protože kolem skal se různě leze a šplhá. 

Když jsme měli okolí Předního vrchu dostatečně prohledané a prošmejděné, pokračovali jsme dále směr Mladcovská skalka. Odsud už byla cesta lesem velmi příjemná, víceméně z kopce nebo po rovině, až ke skalce. 

Mladcovská skalka je 6 metrů vysoká skalka, kam se dá jednoduše vystoupat po schodech, které jsou do ní vytesané. Na jejím vrcholu je takový plácek, kde jsme v klidu posvačili :-). Dole pod skalkou je ohniště s lavičkami.