Němčičky - Arboretum a Ovčí terasy

23.04.2021

Naprosto parádní, super den plný zážitků jsme s dětmi zažili v obci Němčičky, v okr. Břeclav. 

Na místě, kde dříve byla v provozu bobová dráha, najdete Arboretum Němčičky. U arboreta samotného jsou asi jen 3 místa na parkování, nicméně nedaleko je velké parkoviště u koupaliště. Otevřeno bývá o víkendech od 10 -17 hod a milá paní majitelka ho otevírá veřejnosti pro radost, v této době především pro děti, aby se mohly vyřádit na čerstvém vzduchu. 

A právě pro děti tu je připraveno mnoho různých her, jak na procvičení mysli, tak těla:-). 

Vstup je zdarma, nicméně je tu kasička na dobrovolné příspěvky na údržbu arboreta. 

Hned za bránou si děti mohou vyzkoušet házení šišek do košíčku, vyzkouší si spoustu různých her a hlavolamů, je tu malá trampolína, bosý chodníček, jezírko s rybičkami, kamenné bludiště či domečky pro malé i větší skřítky. Kromě toho tu najdete i vyhlídku s altánkem, nebo třeba hnízdo s velkými vejci. To vše je zasazeno do přírodního prostředí arboreta. 

Je tu také malinkatý samoobslužný domeček, kde si můžete koupit něco k pití, nějakou drobnou sladkost nebo jablíčka a nechybí ani WC. 

Když se děcka dostatečně vyblbnuly, přejeli jsme na Farmu Ovčí terasy, kterou najdete nedaleko.

Pro děti je toho tady také více než dost. Čekají tu na ně především zvířátka, dřevěný domeček se skluzavkou, trampolína, ryby v rybníčku a spousta dobrot. Občerstvení v samoobslužné stodole je k dispozici od pátku do neděle, a to od 10 - 18 hod. Okénko s burgrama jen o víkendu. 

Výběr je opravdu pestrý. Můžete si dát limču, džus, vínečko, kávu, čaj i čokoládu, opéct špekáčky, nebo si dát polévku z kotlíku. Nechybí samozřejmě ani ledňáky a vynikající zákusky. Ten dort, co jsme měli my, byl naprosto boží, můžu jen doporučit. :-). 

Líbí se vám naše tipy na výlety? Pokud ano, budeme rádi za sdílení. :-)