NS Vodárenský les - Svitavy

08.06.2021

Úplně první místo, které jsme ve Svitavách navštívili byla NS Vodárenský les, přilehlý park Patriotů a nedaleké hřiště u místního stadionu. Auto jsme nechali pod zahrádkářskou kolonií pod Vyhlídkou parku Patriotů. (viz.mapka)

Tady jsme se v klidu prošli a poté již zamířili na přilehlou NS. 

Na jejím začátku hned narazíte na malé workout hřiště. Stezka má osm zastavení věnovaných hlavně zdejším rostlinám a živočichům. Nejsou tu však jen naučné tabule. Děti zabaví spousta herních prvků, jako je například přírodní telefon, pozorovatelna, stopy zvěře a další interaktivní tabule. Pohyb po stezce místy usnadňují dřevěné chodníčky, jinak se jde krásným lesem. Nám i dětem se tu opravdu moc líbilo. 

  • Trasa: až ke hřišti a zpět necelých 3,5 km, případně pouze NS okruh 2 km. 
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: ANO 

Potom jsme se vydali ke stadionu, kde najdete hřiště pro všechny věkové kategorie. Buďto si tam dojdete pěšky, případně můžete přejet autem. 

Hned u parkoviště je naprosto parádní hřiště spíše pro větší děti. Děti si asi nejvíce užijou barevný tobogán, velkou lanovou houpačku, ale hlavně rodiče dvou dětí ocení to, že tu jsou vedle sebe hned 2 lanovky. Hádky o to, kdo bude první a kdo kolikrát už jel či nejel tady tedy odpadají :-) 

Na druhé straně, směr tenisové kurty pak najdete další větší hřiště, které je zaměřeno na menší děti. Najdete tu několik prvků, jako je menší pirátská loď, houpačky, kolotoč atd atd. Nevýhodou tu ale je, že tady není nikde stín, oproti tomu prvními hřišti. Obecně v celém areálu ještě najdete galerii dřevěných soch, což je dalším zpestřením :-) 

Na oběd jsme se pak vydali do nedaleké restaurace Astra, kterou najdete hned u autobusového nádraží. (od hřiště je to asi 400 m).

No a po obědě jsme se pak vydali směr Sváťova stezka, o které jsem vám už psala :-)