Papilonia Brno - Motýlí dům

04.02.2022

No konečně jsme se sem dostali :-) Pro dceru naprosto ideální odměna za vysvědčení. :-) 

Mnoho z vás motýlí dům už určitě navštívilo, ať již ten brněnský nebo jinou pobočku.  A pokud ne, někdy si sem určitě zajeďte, je to moc pěkný zážitek. 

Brněnskou Papilonii najdete v OC Rozkvět v samotném centru Brna, na nám. Svobody.  Nejsnazší přístup je z ulice Panská, která vede k Velkému Špalíčku. 

Hned u vchodu je pokladna se suvenýry a je zde možnost si odložit bundy, a to jak na věšáky, tak do skříněk. 

Prostor to není nijak velký a mohlo by se zdát, že to máte prošlé do 15 minut, ale vůbec to tak nemusí být. My tu byly skoro 2 hodiny, protože dcera prostě nechtěla odejít. Já už jsem teda za tu dobu byla uvařená :-), protože je tu přímo tropické klima, ale co bych pro ni neudělala že....:-) 

Kromě desítek motýlů různých velikostí a barev tu najdete i želvy, rybky, ptáčky a malé křepelky nebo co to bylo. Také je tu k vidění velká líheň motýlů.  

!! Je určitě důležité zmínit, že je tu potřeba děti opravdu hlídat. Jednak aby motýlům neublížily, nesahaly na křídla, a nějakého nezašláply, protože motýli sedají opravdu všude :-). Někteří motýli jsou navíc opravdu hodně velcí, což také nemusí být snesitelné pro každého :-)