Pasecká skála a Penzion u Peňázů Fryšava

10.08.2022
Pasecká skála - 819 m.n.m
Pasecká skála - 819 m.n.m
  • Trasa: tam i zpět necelý 1 km - samozřejmě si můžete trasu jakkoli protáhnout a vyrážet odjinud 
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: trasa je krátká, nicméně v lese jsou kameny/kořeny - budete přenášet občas - rozhodnutí nechávám na vás. U skály budete muset pak kočárek nechat samozřejmě. Až k vyhlídce se kočárkem nedostanete. 

Když jsme vezli děti k babičce na prázdniny na naši milovanou Vysočinu, udělali jsme si krátkou zastávku s naprosto nenáročným výšlapem na Paseckou skálu a na kávičku a zmrzku jsme se pak stavili do Penzionu Fryšava (Penzion u Peňázů), který je od skály asi tak 7 minut jízdy autem. 

Auto jsme nechali na parkovišti asi 450m pod skálou (viz mapa na konci článku) a odtud vede cesta lesem nahoru až ke skále. Kopec není nijak náročný a určitě to tedy zvládnou i malé děti. Jakmile dorazíte na místo, obejděte skálu zleva a narazíte na výstup až na vrcholek. Nahoru vám pomůžou i přichystané řetězy. Kolega mi říkal, že když je fakt krásně, je vidět i Sněžka :-) 

Jak již bylo zmíněno, pak jsme popojeli do obce Fryšava pod Žákovou horou, kde v centru obce najdete Penzion Fryšava (Penzion u Peňázů). 

Kromě toho, že tu prý velmi dobře vaří, je tu pro děti pískoviště a pirátská loď. Jednu zeď zdobí vyřezávaná zvířata a hned vedle penzionu najdete 2 velké houby, které jsou dalšími ze soch Michala Olšiaka, dále obří dřevěnou hlavu Ježibaby a pekelný trůn. Jako bonus tu byla velmi milá obsluha. :-)