Pohádková stezka babky Březinky - Březina/Ochoz u Brna

24.03.2021
  • Trasa: stezka 2,5 km + co dál je na vás 
  • Náročnost: mírná
  • Kočárek: ANO (jedna část trochu kořeny lesem a za mokra trochu bláto)

Jen pár kilometrů za Ochozí u Brna najdete obec Březina, na jejímž konci, v lese, najdete pohádkovou stezku babky Březinky. 

Stezka je určena dětem ve věku 3 až 7 let. Po lese děti provede kořenářka a čarodějnice babka Březinka. Obsah tabulí je zaměřený na děti, skládá se z říkanky nebo písničky, příběhu a z návodů na hry. 

Trasu stezky tvoří trojúhelník, a dvě jeho strany mají asfaltový povrch, takže pro kočárek naprostá pohoda. Třetí strana, která vede po žluté TZ, pak vede lesem. Místy jsou tu kořeny a trochu bláta, pokud je třeba po dešti, ale žádná tragédie. 

Stezka má 5 zastavení, a ani jedno není interaktivní. Jsou tu ale různé úkoly, ať už rovnou na místě v lese, nebo na doma.  Jedním z úkolů je třeba stavění domečků pro skřítky, nebo protažení těla v LESOCVIČNĚ. Na takových procházkách v lese je super to, že si "lesocvičnu" můžete udělat v podstatě kdekoli. Slalom mezi stromy, skákání z pařezů do výšky či do dálky, šiškovaná, balanc na kládách atd atd, vymyslet se toho dá spoustu :-) 

Po celé trase, ale i třeba v domeččích, které jsme tam postavili, jsme nechali i naše kamínky. Tak třeba je najde zrovna někdo, kdo právě teď čte tyto řádky :-) 

Na každé tabuli je také QR kód, který vám po načtení ukáže nějaký bod v okolí, kterým si ještě můžete výlet zpestřit. Možností, kam se ještě vydat je tedy mnoho.

My se díky tomu ještě vypravili na vyhlídku, kterou najdete nedaleko Farmy NOE. Sem se můžete vypravit ze stezky (minete u toho ale jednu cestu stezky) a nebo tam pak můžete dojít přes obec (bude to trochu do kopce z obce). Záleží, jak zdatné výletníky máte. 

Na vyhlídce je dřevěná houpačka a posezení. Na farmě jsme se ještě pokochali pohledem na koně, a pak už hurá na místní hřiště. To se sice jmenuje Veselé hřiště Březina, a je krásně barevné, ale za nás bylo tedy velmi smutné, bez dětí. Pro ty naše to bylo obrovské zklamání, zavřeno.....protože korona. AKTUALIZACE 13.4.2021 - hřiště otevřeno :-) 

Hřiště najdete hned u obecního úřadu, kde je i lavička s babkou Březinkou a vodníkem u rybníčku. 

Mapa stezky

Mapa od hřiště na vyhlídku a ke koním