Polnička - Zahradní železnice Vagón Express Polnička

08.08.2019
  • Vzdálenost od Brna: 1,15 hod 

Při našem putování po Vysočině jsme s dětmi navštívili Sklárnu AG Svoboda, která se nachází v malé obci Karlov, kousek od Žďáru nad Sázavou.

Ve všední dny se tam, do 13 hodin, můžete v rámci exkurze dívat sklářům pod ruce a obdivovat jejich krásnou práci. Můžete nakouknout i do podnikové prodejny, kde najdete výrobky všech tvarů a barev a děti si mohou vymalovat svoje sklíčko, které si pak odnesou domů na památku.

Asi 6 km od Karlova pak můžete navštívit areál pro děti v Polničce, s názvem Salón Expres občerstvení Vagón Polnička.

Za samotný vstup do areálu se nic neplatí, platí se jen za jednotlivé "atrakce". Pro děti je tu menší zahradní železnice, vodní čluny, skákací hrad, elektrická autíčka a čtyřkolky, lanovka, vzduchová a vodní děla, hopstráda a další drobné atrakce. Za svezení vláčkem zaplatíte 30,-, za hopstrádu (lanový park) 60,- na celý den, za svezení v člunu 40,-.

Je zde i občerstvení, taková ta česká letní klasika....smažák, kuřízky, hranolky, párek v rohlíku, langoše, atd atd, (kreditky zde ale neberou). Já osobně si myslím, že by areál potřeboval větší údržbu a že má svoje nej roky za sebou, ale to už je věc názoru. Dětem se tu ale líbilo a to je to hlavní.