Sonnentor - voňavý ráj Jižní Moravy

23.04.2023

Sonnentor v Čejkovicích jsme měli na našem výletním seznamu již dlouho, ale nějak doposud nebyla příležitost. A teď, když se tu otevřela zcela nová exkurzní trasa a navíc vhodná i pro děti, tak jsme si to už nemohli nechat ujít. 

Sonnentor asi mnozí z vás znáte, protože třeba pijete jejich čaje, ale pokud by přece jen někdo neznal, tak Sonnentor je společnost, specializující se na výrobu a prodej bylin, koření, čajů a dalších produktů z biozemědělství. 

Za mě je teda Sonnentor především láska na první pohled a na první načuchnutí :-), protože to tady všude úplně neskutečně voní všelijakými bylinkami. Jedním slovem úžasné :-)

Stovky a stovky čajových sáčků na stropě...a nos nestíhá :-)
Stovky a stovky čajových sáčků na stropě...a nos nestíhá :-)

Než se k dostane nové exkurzní trase, povím vám, co všechno tady najdete. 

Kromě budovy, kde probíhá skladování a samotná výroba tu najdete nejvoňavější obchůdek, kde si můžete nakoupit obrovské množství čajů, koření, sirupů, nějakých dobrot pro děti, svíčky a další drobné předměty. Vše jedlé a pitné je tu v biokvalitě a především bez palmového oleje! Na to si v Sonnentoru velice zakládají. 

Dále si můžete vyšlápnout na vyhlídku, pro děcka je tady venku na blbnutí obrovská houpací síť, pískoviště, bosý chodníček, několik vzdělávacích tabulek a pexeso a když  je puštěná voda, je tu několik konviček na zalévání bylinek. Kromě toho se děcka můžou posadit do traktoru a do elektrického auta.  

Co se týče nové exkurzní trasy, Sonnentor uvádí, že je vhodná pro děti od 5 let a já myslím, mohu souhlasit. Možná bych přidala max. ještě 1 rok :-). Prohlídka trvá přibližně hodinu, takže záleží jak jsou děti neposedné, aby nerušily ostatní. 

Lístky si můžete koupit dopředu online, protože kapacity každé prohlídky je omezena, nebo samozřejmě i na místě. Rodinné vstupné bylo více než přívětivé a to 2+2 za 240,- 

Hned na začátku exkurze se pustí přibližně 15 minutový film, který je přizpůsobený dětem, nicméně, kdyby bylo 5 minut kratší, možná by to bylo o krapet lepší. I když to byl moc pěkný příběh, děcka ke konci už koukaly, kde co lítá a už chtěly pokračovat dál. 

Kromě toho, že celou exkurzi vás provádí naprosto neskutečně intenzivní vůně všelijakých bylinek a koření, tak vás určitě zaujme i to, jak to tady vymysleli architekti a designeři. Všechno do sebe zapadá, do celého konceptu a hodnot Sonnentoru...prostě nádhera.....dřevěné stěny, na stropech stovky a stovky sáčků od čajů, pytle od bylinek, stovky krabiček od čajů.....je vidět, jak moc si tady na všem dali záležet. 

Prostřednictvím velkých kulatých oken nakouknete i do výroby, kde se dozvíte, jak to všechno funguje .....a mnohem víc. 

My jsme se tady do toho zamilovali a první pořádně jarní, slunečný den jsme si tady maximálně užili fakt celá rodina. 

☕ Abych nezapomněla - je tu velmi příjemná kavárna plná dobrot, výborné kávy, zmrzliny a i zákusek nemohl chybět  :-)