Tip na ubytování s all inclusive a bazénem

24.08.2022

Oblast i ubytování jsem hledala a vybírala teprve 14 dní předem a měla jsem štěstí, že nějaké ubytování vůbec bylo ještě volné. Oblast, kam letos vyrazíme jsem hledala podle karty, jaké oblasti jaké karty nabízí, až jsem narazila na Hochkönig card. Až podle ní jsem začala hledat ubytování, a jako vždycky pouze takové, které tuto kartu má již v ceně ubytování a přiznám se i s all inclusive, protože nesnáším vaření na dovolené. 

🛏️ Narazila jsem na hotel Salzburger Hof, kde měli poslední volný rodinný pokoj. Měli jsme 2 menší místnosti, v každé  spaní pro 2 osoby, TV, balkon s možností posezení a samozřejmě WC a sprchu. Pokoj byl čistý, útulný a naprosto všechen personál byl opravdu velmi milý, ochotný a usměvavý :-)

Hotel samotný je moc pěkný. Všude bylo čisto, útulno a hlavně je hotel opravdu hodně baby friendly, což je pro nás vždycky moc důležité.

Hotel má venku menší bazén, dětskou venkovní sestavu a zahradu, kde je trampolína a další vyžití pro děti, jako je pískoviště či různá vozítka, ping pong.  Uvnitř je dětská herna, kde se děcka určitě vyblbnou. Je přístupná kdykoli. K dispozici jsou uvnitř i různé deskovky.  Za hotelem najdete i malé městské hřiště. 

Uvnitř hotelu je také vířivka, klasická sauna a infrasauna. :-) 

Co se týče stravování all inclusive -  jak to probíhalo v tomto hotelu.  :-)

Nápoje teplé/studené jsou k dispozici vlastně téměř pořád, snídaně formou bufetu. Na snídani si můžete nabalit do krabičky (tu s sebou) nějakou svačinu na vaše putování, nebo můžete od 12:00 - 13:30 být na hotelu na takový lehčí lunch snack (není to oběd jako takový). Od 14 hodin je pak k dispozici vždycky nějaká buchta/koláč. 

Večeře tu neprobíhají formou bufetu, ale na snídani jsme vždy dostali papír, kde jsme si vybrali večeři. Večeře byla vždy předkrm, polévka, hlavní jídlo a dezert. Bylo vždy na výběr ze 3 hlavních jídel a děti měli vždy 1 dětské jídlo. Pokud jim ale nevyhovovalo, není problém si dát to stejné co rodiče, akorát dětskou porci a jako polévku mají vývar pro děti - bez zeleniny. :-) 

U dětské herny je pak ještě mrazák s ledňákama, které jsou k dispozici v ceně :-)

👉👉  Co také určitě můžete ocenit je fakt, že hned před hotelem je zastávka tzv. Wanderbusu, který zajíždí do hlavních míst a měst regionu. Cestování Wanderbusem je s Hochkönig kartou zdarma. Většinou tento bus jezdí co hodinu. Jedinou nevýhodou je, že cesta samozřejmě trvá déle než autem, ale na druhou stranu jednak ušetříte benzín/naftu, ale hlavně i auto samotné, protože je to horská oblast, kde je samý kopec, serpetýny a brzdy i motor dostávají docela dost zabrat.  

Moc nás potěšili takové drobnosti jako byla třeba uvítací tabule první den, nebo když děti dostaly u večeře takový pracovní sešit s pár úkoly, nebo při odjezdu dostaly takový malý balíček s kokinama a z velké zlaté truhly si mohly vybrat nějakou drobnost na památku. 

Největší bonus byli pro nás 2 slovensky hovořící zaměstnanci, kteří byli strašně fajn. Jednak nám vždycky přeložili večerní menu a dali třeba i nějaký ten tip na okolí. :-) Tímto je ještě jednou moc zdravím a děkujeme :-)