Němčičky - Ovčí terasy

19.04.2023

Na Ovčí terasy jsme se vrátili v podstatě po 2 letech a následující článek jenom trošičku aktualizuje a přináší novinky oproti dříve napsanému článku :-).  

Farma Ovčí terasy je taková oáza mimo civilizaci. 

Děcka se můžou těšit především na zvířátka, dřevěný domeček se skluzavkou, 2 trampolíny, pískoviště rybičky v rybníčku a nechybí ani občerstvení. Využít můžete buďto restauraci a nebo občerstvení bez obsluhy v samoobslužné stodole. 

Na farmě aktuálně kromě oveček najdete kozy, prasátka Pepinu a Pepinu, slepice, králíky a asi brzy přibude i lama :-). Krmení je samozřejmě přísně zakázáno! 

Pepina :-)
Pepina :-)

🌻💁‍♀️ TIP NA NEJBLIŽŠÍ VÝLET: Němčičky Arboretum interaktivní místo se zábavou pro děti, kterou byste tu rozhodně nečekali.

STODOLA je zatím teď v dubnu k dispozici od pátku do pondělí, a to od 11 - 20 hod. Občas se může stát, že tu bude nějaká akce, svatba nebo něco podobného, tak není od věci si případně zavolat a ověřit si to u nich. 

Ve stodole si můžete dát různé druhy kávy, nealko, víno, pivo v plechu, brambůrky, případně další dobroty.  Před 2 lety se tam dali i opéct špekáčky, nebo jsme si tenkrát dali polévku z kotlíku. Tenkrát nechyběli ani ledňáky a vynikající zákusky. Toto tam teď k dispozici nebylo, ale je možné, že to bylo jen kvůli počasí, které zatím moc lidí na výlety či procházky neláká. 

K platbě je připravena pokladna a nebo čárový kód pro platební příkaz. 

Teď při naší další návštěvě jsme neměli na ovečky štěstí, pásly se dole na pastvě a tak jsme se vydali na průzkum okolí. 

U vchodu do areálu je taková poloasfaltová cesta dolů. Když se po ní vydáte, dojdete k ohradě, která je vstupem na pastviny. Můžete si tu udělat takový okruh a tady jsem na ovečky narazili. 

Kromě toho, že se aspoň trochu projdete lesem a po okolí, můžete si dát odbočku i k Vyhlídce nad vinicemi. Jsou tu všude ukazatele, takže byste se neměli ztratit. :-)