Vysočina

Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem.   

Na Vysočině, asi 40 minut od Brna, leží obec Heřmanov. Obcí prochází naučná stezka, která má 16 zastávek, ale není značená na mapě. Farmu Zelené údolí jsme navštívili jak na jaře, tak v zimě.

Náš další "celodeňák" směřoval na Vysočinu, protože tu prostě milujeme. Naším cílem se tentokrát staly Tři Studně.

Dalším hezkým tipem na procházku v rámci Vysočiny je krátká procházka lesem v Dolní Rožínce, na zříceninu Jivina. Cestou jsme nepotkali ani "živáčka".

Ačkoli bylo léto, Vánoce daleko, tak nám to vůbec nevadilo, a vyrazili jsme do Třeště, které jé známo především jako město betlémů.
Ty nejstarší betlémy najdete v expozici muzea, které se nachází ve stejné budově jako Informační Centrum. Na další betlémy se pak můžete podívat do speciální expozice, kde najdete stovky figurek z různých materiálů.
...

Při našem putování po Vysočině jsme s dětmi navštívili Sklárnu AG Svoboda, která se nachází v malé obci Karlov, kousek od Žďáru nad Sázavou.

Přívětivý hrad pro děti, a to i ty nejmenší, to je hrad Roštejn u Telče. Z hradu v době naší návštěvy nebylo moc vidět, protože procházel opravami a okolí tak připomínalo spíše staveniště, ale uvnitř je to pro děcka naprostá paráda.

Jihlavska ZOO nás velmi příjemně překvapila. Je sice trochu menší, ale naprosto dostačující, upravená, fakt velmi sympatická ZOO. Po prohlídce ZOO jsme si ještě vyrazili do místního aquaparku, jeho venkovní části. Dáváme palec nahoru hlavně za vyžití pro děcka, a to jak pro ty nejmenší, tak i ty starší. Ty naše byly nadšený.

S dětmi na Devět skal....., tam přesně směřoval náš další výlet na Vysočině. Na Devět skal se dá vyrazit z různých směrů a míst, my jsme si vybrali pro děti zcela nenáročnou cestu, krásnou procházku přírodou, směřující od parkoviště Pod Lisovskou skálou.

Obec Kněževes na Vysočině je doslova houbovým rájem 🍄🍄😉. Od Brna cesta trvá přibližně hodinu, ze Žďáru nad Sázavou je to coby kamenem dohodil.