Vídeň s dětmi

Vídeň je opravdu babyfriendly, nebojte se sem tedy se svými ratolestmi vyrazit. Toto neskutečně nádherné město, ležící na Dunaji, má určitě co nabídnout rodinám s dětmi a i kdyby jste tu strávili 14 dní, pořád by tu bylo co objevovat. 

Téměř na každém kroku najdete hřiště, restaurace a bistra jsou také připraveny na malé návštěvníky, ať už formou dětské nabídky jídel, tak dostatkem židliček, v parcích jsou WC a téměř vždy tu také narazíte na kavárnu, ať již tu pojízdnou, tak klasickou. A s kočárkem se dostanete všude. 

Do batohu doporučuju přibalit ručník, protože některá hřiště mají i vodní prvky, a tak se vám určitě bude hodit. 

Cíl: Schönbrunn Zoo a přilehlý zámecký parkDoprava: k hlavnímu vchodu do ZOO, zelená linka metra U4, Stanice: Hietzing a odtud pěšky asi 10 minut přes park nebo k jinému vchodu kolem Schönbrunn zámku, vystoupit už ve stanici Schönbrunn Doprava autem: viz. webovky ZOO

Cíl: Naturhistorisches Museum Wien (Muzeum historie přírody/Přírodovědné muzeum) Doprava: od Haus des Meeres pěšky, asi 10 minut chůze na Maria-Theresien-Platz nebo zastávka metra fialové linky U2, zastávka: Museumsquartier

Do Vídně se dá dopravit všemi dopravními prostředky. Autem z Brna jste tu v centru při klidné dopravě za 2 hodiny, stejně tak busem se Student Agency. Vlakem RegioJetu jste tu z brněnského hlavního nádraží na hl. nádraží ve Vídni za hodinu a půl.

Pokud se vám naše tipy líbí, budeme moc rádi za sdílení a doporučení našich stránek mezi své přátele a kamarády. Také vás zvu ke sledování našeho FB, kde pravidelně informujeme o nových výletech.