Vídeň s dětmi

"Objevte krásy Vídně s vašimi dětmi! Naše tipy na nejzajímavější atrakce a aktivity pro malé i velké vám přinesou nezapomenutelný zážitek z rakouského hlavního města. Připravte se na dobrodružství v srdci Evropy s Vídní pro děti!" 


Vídeň je opravdu babyfriendly, nebojte se sem tedy se svými ratolestmi vyrazit. Toto neskutečně nádherné město, ležící na Dunaji, má určitě co nabídnout rodinám s dětmi a i kdyby jste tu strávili 14 dní, pořád by tu bylo co objevovat.

Téměř na každém kroku najdete hřiště, restaurace a bistra jsou také připraveny na malé návštěvníky, ať už formou dětské nabídky jídel, tak dostatkem židliček, v parcích jsou WC a téměř vždy tu také narazíte na kavárnu, ať již tu pojízdnou, tak klasickou. A s kočárkem se dostanete všude.

Do batohu doporučuju přibalit ručník, protože některá hřiště mají i vodní prvky, a tak se vám určitě bude hodit. 

Do Vídně se dá dopravit všemi dopravními prostředky. Autem z Brna jste tu v centru při klidné dopravě za 2 hodiny, stejně tak busem se Student Agency. Vlakem RegioJetu jste tu z brněnského hlavního nádraží na hl. nádraží ve Vídni za hodinu a půl.

Když jsme se z Lainzer Tiergarten, o které jsem vám již psala, vrátili zpět na stanici metra Hietzing, šli jsme do parku zámku Schönbrunn. Zahrady jsme si celé prošly před 2 lety, ale tenkrát jsme nestihli bludiště, které se tu nachází.

Technické muzeum ve Vídni najdete nedaleko zámku Schönbrunn, na ulici Mariahilfstrasse, což je přibližně 10 minut chůze od zastávky zelené linky metra Schönbrunn, nebo sem jezdí šalina č.52 a 60.

Dalším tipem z Vídně je místo, které je vhodné pro všechny, kdo nevyhledává davy lidí a rád si odpočine od ruchu velkoměsta a všudypřítomných turistů.

Naprosto úžasným místem pro celou rodinu je něco jako Botanická zahrada, která se nachází na okraji Vídně. Jmenuje se BLUMENGÄRTEN HIRSCHSTETTEN a 👉 VSTUP JE ZDARMA, což je naprosto super.

Cíl: Schönbrunn Zoo a přilehlý zámecký parkDoprava: k hlavnímu vchodu do ZOO, zelená linka metra U4, Stanice: Hietzing a odtud pěšky asi 10 minut přes park nebo k jinému vchodu kolem Schönbrunn zámku, vystoupit už ve stanici Schönbrunn Doprava autem: viz. webovky ZOO

Cíl: Naturhistorisches Museum Wien (Muzeum historie přírody/Přírodovědné muzeum) Doprava: od Haus des Meeres pěšky, asi 10 minut chůze na Maria-Theresien-Platz nebo zastávka metra fialové linky U2, zastávka: Museumsquartier

Pokud se vám naše tipy líbí, budeme moc rádi za sdílení a doporučení našich stránek mezi své přátele a kamarády. Také vás zvu ke sledování našeho FB, kde pravidelně informujeme o nových výletech.