Jihomoravský kraj

Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem.   

naše TRASA: malý okruh cca 3,5 km (celý okruh by měl mít 5 km) náročnost: mírná Kočárek: ano (jen jeden kousek budete muset snést ze schodů - schody jsou u skluzavky), ale je to z kopce do kopce, nadřete se, tak s tím počítat.

Poslední 2 měsíce mám opravdu docela dost náročné a nevím, kde mi hlava stojí, a už z toho začínám chvílemi fakt blbnout, což se krásně projevilo minulou sobotu, kdy jsme s dětmi jeli na zahájení sezóny Duhového světa, který najdete v rámci Permonium v Oslavanech.

Návštěva další jeskyně v Moravském Krasu se může hodit jak do deštivého počasí, tak když je naopak horko.

Kvůli rekonstrukci bytu se nám IKEA stala v poslední době druhým domovem, ale aby děti tolik netrpěly :-), před jednou z jejích dalších návštěv jsme se stavili v Hopsálkově, který je od brněnské Ikey nedaleko.

Hned vedle Staré radnice v centru Brna najdete virtuální expedici od ZOO Brno. Dlouho jsme se sem chtěli podívat, a teď to byla super příležitost jako odměna za pololetní vysvědčení.

V Kuřimi u Brna kromě spousty možností na výlet najdete i nově zrekonstruovanou lezeckou stěnu.

V malé obci Železné, kterou najdete coby kamenem dohodil od Tišnova, nedávno "vyrostla" dřevěná Galerie pod Nebem. Na svědomí ji má umělecký truhlář, pan Hejtmánek. Najdete tu vyřezaná zvířátka, můžete si zahrát dámu a hned vedle je ohrada s poníkem.

Vzdálenost od Brna: cca 30 minutTrasa: cca 2,5 - 3 km tam i zpět celkem Náročnost: mírná/středníKočárek: spíše NE, ale pokud vám nevadí, že si máknete do kopce, tak to dáte :-)

Vzdálenost od Brna: 30 minutTrasa: 2,5 km okruhKočárek: lesem ne, ale pokud se vydáte obcí tam i zpět stejnou cestou, tak pak ano. Jen na začátku je kopec, kde si trochu máknete. Náročnost: mírná. Krátký kopec je jen hned na začátku trasy

Zábava pro kluky i holky, to je Zetor Gallery v Brně. Je to takové netradiční muzeum, kde všech exponátů dotýkat se je povoleno, a nejen to. Zetor Gallery nabízí dvě patra plná traktorů, jak moderních, tak historických od roku 1946. Do všech traktorů se může šplhat, sedat, otvírat kapoty, točit volantem, šlapat na pedály, mačkat všemožné čudlíky a...

Trasa: tam i zpět celkem 6 kmNáročnost: vysoká Kočárek: v žádném případěPřístupnost: pouze za sucha a jen s odvážnými dětmi zvyklými choditS sebou: pevné turistické boty, bez těch sem vůbec nechoďte

Brněnský Olympia park je víceúčelový park pro celou rodinu. Najdete ho za nákupním centrem Olympia. Nejblíže je východ z NC u fast food Subway.

Když jsme dokončili naše putování v okolí skalních útvarů Kozel a Kazatelna (připomínám ZDE) vydali jsme se ještě za odměnu do nedalekého Les Parku Vřesovice. Les Park je od parkoviště U Křížku vzdálen jen 4 km.

Na tomto hřišti jsme odpočívali po náročném výběru aktovky, protože specializovaný obchod na aktovky se nachází hned za domem, přes hlavní silnici.

Trasa: tam a zpět celkem 22 km, úsek Tišnov - Štěpánovice tam a zpět 8 km, úsek Štěpánovice - Prudká a zpět 14 km, případně jen úsek Borač - Prudká tam a zpět 6 km Náročnost: obecně mírná, nejnepříjemnější úsek je ze Šťěpánovic na Borač (není to do kopce, ale cesta chvílemi vede opravdu úzkou cestičkou - pro...

U brněnského fitka Fit4all najdete velké venkovní lanové hřiště, na kterém děcka čeká spousta zábavy, lezení, klouzání, skákání apod.