Beskydy s dětmi

Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem.   
 

Počasí slibovalo teplo a sluníčko, podle dostupných info i spoustu sněhu, takže jsme na Nový rok s dětmi vyrazili na bobovačku na Pustevny.

Ráj dřevěných soch najdete v obci Ostravice, hned vedle Obecního úřadu, v tzv. Biskupské zahradě. Vstupné je dobrovolné, kasičku má na sobě připevněnu prase Pepina a otevřeno je celoročně (viz. foto otevírací doby).

Na konci listopadu loňského roku se ve Frýdlantu nad Ostravicí otevřela nová lesní stezka pro děti. Najdete ji v městském lese nad budovou horské služby (viz. mapa). Na tomto místě jsme také nechali auto.

Současná situace nám pokazila plány na víkend na horách, ale nenechali jsme se odradit a vyrazili i tak, byť jen na otočku. Není to samozřejmě ideální, ale slunce celý den, sníh, bobovačka, čistý vzduch a nádherná příroda Jeseníků rozhodně stály za to brzké ranní vstávání!

Když se řekne Valašsko, každému se asi hned vybaví Rožnov pod Radhoštěm a Valašské muzeum v přírodě. Při našem výletu jsme toto místo samozřejmě nevynechali, stejně tak výšlap k soše Radegasta a kapli na Radhošti, nicméně dnes vám chci říct o krásné obci Velké Karlovice, která určitě stojí za návštěvu. Velké Karlovice jsou totiž typickou valašskou...