Schladming_Dachstein

Letní dovolená v Alpách byla naprosto skvělá. Rakušani mají všechno babyfriendly, takže si děcka dovču maximálně užily. Pokud navíc máte ubytování, které zahrnuje tzv. Sommercard, se kterou máte většinu lanovek a jiných atrakcí zdarma nebo se slevou, pak je to fakt pecka a neskutečně ušetříte. Resp. můžete si užít spoustu věcí, které byste si jinak třeba kvůli vysokým cenám nemohli dovolit.  

Co se týče výletování samotnýho, musí se vše plánovat. Rozhodně doporučuju vždycky na lanovku co nejdřív ráno. Jednak kvůli počasí a jednak kvůli množství lidí, ať nemusíte dlouho čekat. Jestli zvolit červen nebo prázdniny, těžko říct. Každý má svoje pro a proti. V červnu ještě není sezóna, takže ubytko je levnější a ještě není všude tak narváno, ale ne všechny lanovky jsou už v provozu. Některý začínají až 28.6. a taky některý obecně nefungujou kažý den, takže je prostě potřeba vše plánovat předem. Se SC kartou platí jedno pravidlo, a to, že můžete využít jen 1 lanovku denně. Takže v jeden den se prostě na dva vrcholy lanovkou nepodíváte. Je fajn s sebou pláštěnku nosit pořád, protože počasí se tu fakt může zcela změnit během 5 ti minut. Zima tu ale není v červnu ani nahoře.  
🛏️ UBYTOVÁNÍ VĚTŠINOU ŘEŠÍME PŘES BOOKING, PŘÍPADNĚ, KDYŽ JE TO NEVYHNUTELNÉ, TAK NAPŘÍMO.

🛏️ Nějaké tipy na ubytování pro rodinu ve Schladming najdete ZDE nebo v Zell am See a okolí ZDE. 

🛏️🛏️TIP třeba i pro větší skupinu lidí: s firmou jsme byli v těchto naprosto božích a úžasných apartmánech v Ramsau am Dachstein. Takže pokud jste třeba parta lidí s dětma, tak doporučuji všemi deseti. Akorát booking uvádí bazén, který tam reálně není, ale sauny ano :-)

Booking.com