Den 3.- Den D!

29.08.2020

Pokud se vám výlet bude líbit, budeme moc rádi za sdílení mezi své přátele a kamarády a také vás zvu ke sledování našich FB stránek, kde pravidelně informujeme o nových výletech. Každý výlet lze sdílet dole, po dočtení článku. Je to pro nás aspoň taková malá odměna. Děkují Malívýletníci :-)

Den třetí byl doslova den s velkým D a asi na to nikdy nezapomeneme. Brzy ráno jsme se vydali na samotný, majestatný ledovec Dachstein (strana blízká Schladmingu). Jelikož je to hlavní turistické místo, které má určitou kapacitu, lístky na lanovku musí být rezervované minimálně 1 den dopředu a na konkrétní čas. To se dá zařídit na webu, klidně i z mobilu, nebo vám rezervaci možná udělají v ubytování, jako nám. 

My jsme byli na místě už v 9 hodin, rezervaci jsme měli na půl 10. Bez rezervace se tam nemusíte vůbec dostat. K lanovce vede alpská cesta, samé serpentýny, musí se jet pomalu, vyhraďte si tedy minimálně půl hodinovou rezervu. Abyste se na tuto cestu dostali, musíte projet mýtnou branou (ta je v ceně Sommercard). POZOR!! lístek z mýtné brány noste všude s sebou, je propustkou z horní stanice lanovky!!!, kde si ho musíte nechat označit. 

Ta nádhera se ani se nedá popsat. I děcka, kterým to hlava moc nebere, byli z toho naprosto paf. Nahoře můžete navštívit tzv. skywalk, závěsný most a ledový palác. Tyto věci extra navíc stály 10 € dospělý. Děcka do 6 let nic. Na ledovci je kvůli vysoké n.m. hodně řídký vzduch, s malými dětmi se tedy nedoporučuje tam být třeba celý den. Také si všichni nezapomeňte břibalit brýle a opalovák.

Dolů se nám poštěstilo jet na otevřené střeše lanovky, tzv. Panorama Gondola. Ta je tu jen 1. 

Na Dachsteinu jsme strávili půl dne. Poté jsme zajeli do divoké soutěsky Silberkarklamm (sleva se Sommercard). Počasí se ale začalo kazit, nad hlavami nám začalo burácet, což ve skalách a s dětmi fakt nechcete, ve 3/4 cesty jsme se raději otočili, vrátili se a den zakončili v aquaparku ve Schladmingu (opět v ceně Sommercard).