Pokud se vám naše tipy líbí, budeme moc rádi za sdílení a doporučení našich stránek mezi své přátele a kamarády. Také vás zvu ke sledování našeho FB, kde pravidelně informujeme o nových výletech.  

Naučné stezky a putování přírodou 

Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem.  

Trasa: naše trasa celkem 7,5 km (můžete si upravit dle svého) Kočárek: kromě výstupu na zříceninu hradu nad jeskyní a sestupu dolů k ponoru pod mostem, je celá trasa sjízdná bez problému Náročnost: mírná

naše TRASA: malý okruh cca 3,5 km (celý okruh by měl mít 5 km) náročnost: mírná Kočárek: ano (jen jeden kousek budete muset snést ze schodů - schody jsou u skluzavky), ale je to z kopce do kopce, nadřete se, tak s tím počítat.

Kroměříž je známá svými UNESCO památkami a věřím, že spoustu z vás si již některé prošli.

V malé obci Železné, kterou najdete coby kamenem dohodil od Tišnova, nedávno "vyrostla" dřevěná Galerie pod Nebem. Na svědomí ji má umělecký truhlář, pan Hejtmánek. Najdete tu vyřezaná zvířátka, můžete si zahrát dámu a hned vedle je ohrada s poníkem.

Vzdálenost od Brna: cca 30 minutTrasa: cca 2,5 - 3 km tam i zpět celkem Náročnost: mírná/středníKočárek: spíše NE, ale pokud vám nevadí, že si máknete do kopce, tak to dáte :-)

Trasa: cca 3 km okruh Náročnost: střední Kočárek: NE (sjízdné jsou jen některé úseky, proto celkově dávám NE)Vzdálenost od Brna: 50 minut

Dnes vám přináším další tip na krásný, a hlavně zábavný výlet. Pokud jste s dětmi viděli Svěrákův loutkový film Kuky se vrací, pak se vám stezka, která je právě hlavním hrdinou Kukym inspirovaná, bude moc líbit. Ona se vám vlastně asi bude líbit i bez filmu :-).

Trasa: cca 1,5 km max. tam i zpět Náročnost: mírnáKočárek: z 80 % ano, cesta lesem, občas kořeny, u baru bude potřeba kočárek poponést pár metrů

Trasa: necelé 4 km okruh Náročnost: mírnáKočárek: ANO

Přírodní památka Malhostovické kopečky je hlavně na jaře hojně navštěvovaným místem, protože se tu vyskytuje ohrožený koniklec velkokvětý. Je potřeba se tu tedy pohybovat opravdu velmi opatrně, byli bychom neradi, aby to tu dopadlo jako na Koniklecové louce v Brně, kde to museli kvůli neukázněnosti lidí zapáskovat.

Po sněhu u nás ani památky, v lese bláto......a tak jsme s dětmi vyrazili zase za sněhem. Tentokrát jsme nejeli jen výlučně bobovat, ale spojili jsme to s naprosto parádní zimní procházkou :-).

Cestou zpět z našeho zimního prodlouženého víkendu v Beskydech jsme si, kvůli protažení, udělali zastávku na Ranči v Kostelanech. Od sjezdu na Kroměříž je to přibližně 20 minut. Toto místo tak může být dalším pěkným výletem, pokud se rozhodnete vyjet do Kroměříže anebo prostě obecně někam na výlet.

Na konci listopadu loňského roku se ve Frýdlantu nad Ostravicí otevřela nová lesní stezka pro děti. Najdete ji v městském lese nad budovou horské služby (viz. mapa). Na tomto místě jsme také nechali auto.