Rešovské vodopády⭕

01.10.2023
  • Trasa: naše trasa tam a zpět stejnou cestou cca 4km nebo lze udělat okruh 4,5 km (u okruhu ale nemám podrobnosti o tom, jak cesta vypadá)
  • Náročnost: cesta zpátky je dost do kopce. Proto hodnotím jako střední/náročnější trasu
  • Kočárek: NE 
  • S sebou: dobré boty 
  • Časová náročnost: cca 3,5 hodiny včetně posezení v restauraci

Na Rešovské vodopády jsme se chtěli dlouho podívat a teď, když nás to zaválo směr Jeseníky, se nám vodopády zdály jako super zastávka cestou, než se budeme moct ubytovat. 

Jedná se o oblíbený turistický cíl a tak doporučujeme si určitě přivstat. Jednak v pohodě zaparkujete na parkovišti hned u Restaurace Rešov a druhak se můžete vyhnout tomu největšímu náporu lidí. 

Cesta k vodopádům začíná hned za hlavní silnicí. Celou cestu se jde z kopce (a zpátky tedy do kopce - převýšení je 148m - kopec je chvílemi prudší). Zpočátku je alsfaltka, která se ale později mění na kamenitou a lesní cestu. Celá trasa určitě není vhodná pro kočárek.   

Jakmile kopec seběhnete, půjdete podél řeky kolem starého Fialova mlýna. 

Trasa je místy dost dobrodružná :-)
Trasa je místy dost dobrodružná :-)

Jde se tak dlouho, dokud nenarazíte na dřevěné mostky/chodníčky/schody a další překážky, které vás provází celou cestu. My jsme si dali za cíl Soví skálu (Čertovu stěnu). Tady jsme se pak otočili, a šli stejnou cestou zpět. 

U vodopádů sice není žádné posezení, můžete si ale sednout všude možně na kameny nebo klády a posvačit. 

Buďte opatrní, mokré kameny můžou klouzat.

První vodopád
První vodopád
Jakmile dorazíte do tohoto bodu, vydejte se tudy. Tady vede stezka. Nahoru do srázu nechoďte, stejně byste za chvíli slézali dolů.
Jakmile dorazíte do tohoto bodu, vydejte se tudy. Tady vede stezka. Nahoru do srázu nechoďte, stejně byste za chvíli slézali dolů.
Druhý vodopád
Druhý vodopád
Soví skála
Soví skála

Trasa je moc pěkná, v krásné přírodě. Nicméně hodně se tu chodí po kamenech atd., zvažte tedy, zda to vaše děti zvládnou. 

Za odměnu jsme se pak stavili v Restauraci Rešov přímo u hl. parkoviště. POZOR - neberou karty!! Pro děti tu je pár retro hřiště prvků, ale jako žádný top hřiště určitě nečekejte :-)

Naše trasa

Okružní trasa by mohla vypadat takto: