Kam za zvířátky 

 Zookoutky, farmy, ranče, ZOO všeho druhu  

  • Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem.  

Milujete zvířátka a chtěli byste s dětmi zažít hezké chvíle v jejich společnosti? Navštivte s námi nejlepší zoo, zajímavé farmy, naučné stezky a jiná místa, kde se můžete setkat s mnoha druhy zvířat. Užijte si nezapomenutelné chvíle plné zábavy a poznání s celou rodinou. 

V rámci Blanska najdete rekreační oblast Palava a hned nad ní se nachází část Blanska- Češkovice. Tady se nachází Wellness Hotel Panorama, a ten byl cílem našeho výletu.

Vzdálenost od Brna: 30 minutTrasa: 2,5 km okruhKočárek: lesem ne, ale pokud se vydáte obcí tam i zpět stejnou cestou, tak pak ano. Jen na začátku je kopec, kde si trochu máknete. Náročnost: mírná. Krátký kopec je jen hned na začátku trasy

KOVOZOO 

28.10.2021

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště se nachází unikátní areál kovové ZOO a najdete ji velmi jednoduše, a to podle majáku, který je vidět široko daleko.

Při návštěvě Zlínského kraje jsme si nemohli nechat ujít ani dřevěnou ZOO v obci jménem Ostrata, kousíček od Zlína, resp. jen 6 km od Zoo-Lešná.

EDIT 2021: Je to první dřevěná "ZOO" u nás, rodinné vstupné je spíše symbolické za 180,- a pan majitel sochy vyřezal spíše pro radost a z každé vstupenky ještě posílá 20%...

ZOO Brno

04.05.2021

EDIT 05/2021: ZOO Brno určitě nepatří mezi nejhezčí u nás. Po uvolnění korona opatření, kdy je ZOO stále otevřena na 20% své kapacity a jsou zavřené vnitřní pavilony, ale věřím, že snaží dělat co můžou. Po 2 letech od naší poslední návštěvy přibili plameňáci, kteří mají pěkný prostor u žiraf, buduje se nový pavilon opic a velký chodník nad tímto...

Procházku Arboretem Šmelcovna doporučuju spíš jako doplněk k procházce Pilským údolím s vodníky a vodními mlýnky, nebo se dá spojit s návštěvou místního hradu - náš článek z toho krásného místa připomínám ZDE.

O Jinačovicích, místním statku, obchůdku s domácími sýry, vajíčky a dalšími dobrotami a nedalekým hřištěm, jsem vám už jednou psala. Článek si můžete připomenout ZDE.

V III. dílu článku o našem výletu do Hustopečí se podíváme na Ranč Valkýra a do areálu Centra volného času Pavučina (CVČ Pavučina), který najdete hned nedaleko. Místa jsou od sebe vzdálená necelý 1 km. Cesta je po asfaltce, po rovině.

Cestou zpět z našeho zimního prodlouženého víkendu v Beskydech jsme si, kvůli protažení, udělali zastávku na Ranči v Kostelanech. Od sjezdu na Kroměříž je to přibližně 20 minut. Toto místo tak může být dalším pěkným výletem, pokud se rozhodnete vyjet do Kroměříže anebo prostě obecně někam na výlet.

Dokud to počasí aspoň trochu dovolí, snažíme se chodit ven "vyprdět". Jelikož se v některých lesích, kvůli velkým nánosům bahna, teď nedá moc chodit, vybrali jsme si cestu asfaltovou, ale přitom stále v přírodě. Trasa je tedy celá sjízdná s kočárkem.

Jen pár kilometrů od Zruče nad Sázavou leží městečko Vlašim. Kousíček pod náměstím, kterému dominuje fontána, v podstatě hned naproti zámeckému parku, najdete malou ParaZOO.

Pokud s dětmi rádi jezdíte někam za zvířátky, pak si můžete udělat výlet do Biskoupek, nedaleko Oslavan, a to do malého zooparku Čarodějnický dvůr. Z centra Brna jste tu za cca 45 minut.

Hodinu od Brna a půl hodinky ze Žďáru nad Sázavou, v nádherné přírodě, v podstatě "na konci světa" najdete takový malý " lesní areál" pro děti - Podmitrov.

Pokud budete mít cestu kolem Letovic, můžete si s dětmi udělat zastávku na místním zámku. Jeho návštěvu můžete spojit třeba s výletem na rozhlednu Járy Cimrmana s lanovým parkem, o kterém jsem psala v jiném článku. A pokud budete mít hezky, můžete se vykoupat v nedaleké přehradě Křetínka (vodní nádrž Letovice).

Lokální produkty a výrobce je potřeba podporovat, a o to víc v dnešní těžké době 🤗. Proto se s vámi moc ráda podělím o jeden hezký tip a tím je Statek Jinačovice. Hned u hl. silnice č.p.109, najdete malinkatý obchůdek, kde pořídíte domácí sýry kozí, i z kravského mléka, domácí mozzarellu, domácí vajíčka, med a další dobroty. Pán, u kterého...

Na Vysočině, asi 40 minut od Brna, leží obec Heřmanov. Obcí prochází naučná stezka, která má 16 zastávek, ale není značená na mapě. Farmu Zelené údolí jsme navštívili jak na jaře, tak v zimě.

Severně od Brna leží Kuřim, kde si můžete udělat procházku NS Zárubou a Horkou a dál, přes kuřimský Pumptrack, až ke střelnici, mrknout na daňky. A nebude chybět ani parádní hřiště.

ZOO Jihlava

18.08.2019

Jihlavska ZOO nás velmi příjemně překvapila. Je sice trochu menší, ale naprosto dostačující, upravená, fakt velmi sympatická ZOO. Po prohlídce ZOO jsme si ještě vyrazili do místního aquaparku, jeho venkovní části. Dáváme palec nahoru hlavně za vyžití pro děcka, a to jak pro ty nejmenší, tak i ty starší. Ty naše byly nadšený.

Lednice......kdo by ji neznal. Když se řekne Lednice, každému se vybaví krásný zámek a ještě krásnější park, Minaret, atd. Dnes vám ale chci dát tip na místa, která jste v Lednici třeba ještě nenavštívili.

Pokud se vám naše tipy líbí, budeme moc rádi za sdílení a doporučení našich stránek mezi své přátele a kamarády. Také vás zvu ke sledování našeho FB, kde pravidelně informujeme o nových výletech.