Ostrata u Zlína - Dřevěná ZOO 

21.07.2021
  • Vzdálenost od Brna: 1,20 hod 

Při návštěvě Zlínského kraje jsme si nemohli nechat ujít ani dřevěnou ZOO v obci jménem Ostrata, kousíček od Zlína, resp. jen 6 km od Zoo-Lešná.

EDIT 2021: Je to první dřevěná "ZOO" u nás, rodinné vstupné je spíše  symbolické za 180,- a pan majitel sochy vyřezal spíše pro radost a z každé vstupenky ještě posílá 20% nadaci Dobrého anděla, což je podle mě naprosto úžasné. Já sama jsem dobrým andělem již několik let :-) , takže tento počin určitě moc oceňuji. 

Nečekejte nějaký obrovský areál, ZOO se nicméně ale nachází na velké zahradě, uprostřed obce. Je tu více než 200 dřevěných exponátů, nejen zvířat, ale i pohádkových postav a dětem i nám se zde moc líbilo. Je pravdou, že některé sochy již poznamenal zub času, ale oproti naší návštěvě z roku 2018 je tu i spoustu nových soch.  Navíc, nejen pro kluky, zde vystavují více než 800 autíček. 

V areálu si můžete dát i něco k pití v místní hospůdce, ale nevaří se zde úplně v tom pravém slova smyslu. Návštěva ZOO je tak na hodinku. Záleží, jak moc se budete nad jednotlivými sochami zastavovat.