Hochkönig s dětmi

Naši letošní dovolenou v rakouských horách jsme vybírali tak trochu jinak, než tomu bylo dříve, protože jsme dlouho nevěděli, jestli letos vůbec někam pojedeme. Oblast i ubytování jsem hledala a vybírala teprve 14 dní předem a měla jsem štěstí, že nějaké ubytování vůbec bylo ještě volné. Oblast, kam letos vyrazíme jsem hledala podle toho, jaké oblasti jaké karty nabízí, až jsem narazila na Hochkönig card. Až podle ní jsem začala hledat ubytování, a jako vždycky pouze takové, které tuto kartu má již v ceně ubytování.

👉  Region Hochkönig najdete asi jen 40 minut od města Zell-am See, kde jsme byli loni a asi tak stejný čas od Salzburku.

👉 Impozantní hora Hochkönig je nejvyšším vrcholem Berchtesgadenských Alp. Na úpatí Hochkönig leží tři obce Mühlbach , Dienten a Maria Alm.

👉 Všechny tyto 3 obce jsme navštívili a nejrušnější z nich je určitě Maria Alm. To je takové typické prázdninové středisko, kde to asi žije i v noci. Dienten, kde jsme byli ubytovaní, je malá, klidná rakouská vesnička, kde chcípl pes, jak se říká :-), nicméně naprosto ideální pro všechny, kdo hledá klid.

Součástí oblasti Hochkönig je také středisko Saalfelden a Bischofshofen. Bischofshofen je proslulé zejména svým skokanským můstkem, které je každoročním dějištěm závodů ve Světovém poháru. 

👉 Na Hochkönig card je super to, že můžete lanovky využívat jak je vám libo, i více lanovek denně. V jiných oblastech je to třeba omezeno na 1 lanovku denně. 👉 Každopádně každá z lanovek není otevřena každý den, je potřeba tedy výlety plánovat nejenom s ohledem na počasí, ale i s ohledem na otvírací dobu lanovek. 

Děti do 6 let většinou nikde neplatí, a to ani v našem ubytování. 


Trasa: celá trasa pěšky celkem cca 6 km Náročnost: středníKočárek: naše trasa, tak jak je v mapce není pro kočárek. Je potřeba trasu upravit (popsáno v článku)

Úplně na stejném místě jako je lanovka na Bürglalm - tedy v obci Dienten, kde jsme bydleli, najdete kabinovou lanovku na vrchol Gabühel. Výjezd nahoru je opět v ceně Hochkonig card (jinak 55 € s 1 dítětem od 6 -14 let). 👉 POZOR! v ceně karty je i lanovka Hochmaisbahn, kterou najdete v obci Hinterthal a ta vede na stejné místo - tzn. na Gabühel. ...

Trasa: tam a zpět 1,5 km Náročnost: mírná, zpět do mírnějšího kopce Kočárek: ANOLanovka v ceně Hochkonig card (jinak 55 € s 1 dítětem nad 6 let - 14 let)

Oblast i ubytování jsem hledala a vybírala teprve 14 dní předem a měla jsem štěstí, že nějaké ubytování vůbec bylo ještě volné. Oblast, kam letos vyrazíme jsem hledala podle karty, jaké oblasti jaké karty nabízí, až jsem narazila na Hochkönig card. Až podle ní jsem začala hledat ubytování, a jako vždycky pouze takové, které tuto kartu má již...