Lanovkou Karbachalm na Toniho hřiště a stezku (1,600 m.n.m)

24.08.2022

Výlet lanovkou Karbachalm určitě řadím mezi ty MUSÍ SE ZAŽÍT - PRO DĚTI teda hlavně :-)

  • Trasa: okruh cca odhadem 3 km - 4 km
  • Náročnost: mírná/střední 
  • Kočárek: terénní ANO 
  • Lanovka s kartou zdarma, jinak 55 € pro 2 dospělé+ 1 dítě od 6 - 14 let (dítě do 6 let neplatí).   

Dolní stanici lanovky najdete na kraji obce Mühlbach am Hochkönig. Kabinová lanovka vás asi po 7 minutách doveze na vrchol a tady už je ráj pro děti. Výlet je určitě fajn, když se absolvuje v aspoň trochu teplém počasí, aby se děcka mohly dosyta vyblbnout na vodním hřišti, které se nachází pod horní stanicí lanovky a které je součástí Toniho stezky. (doporučuju určitě náhradní oblečení s sebou :-))

👉  Kromě vodního hřiště se spoustou vodních prvků, překážek, šroubů a já nevím čeho všeho tu najdete i tobogánovou skluzavku, pískové hřiště a občerstvení v chatě Karbachalm, která je hned u hřiště, takže zatímco děcka blbnou, vy můžete v klidu odpočívat na lehátkách, která jsou tu k dispozici a vychutnávat si kafčo nebo nějaký ten dezertík :-) 

Tento symbol koruny najdete téměř všude. Je to hlavní znak celé oblasti.
Tento symbol koruny najdete téměř všude. Je to hlavní znak celé oblasti.

👉 Jak bylo řečeno, toto tzv. Toniho hřiště je součástí stezky, okruhu, který tu v rámci tohoto vrcholu vede. Toni je beran, který děti stezkou provází a který si pro ně připravil spoustu zábavných zastavení. Mapu okruhu najdete hned u lanovky. 

Narazíte tu na různé kolotoče, houpačky, domečky, vzduchovou trampolínu, lanovku a další zastavení, a to všechno v přírodě a s úžasným výhledem. 

Pokud máte starší děti a počasí vám to dovolí, můžete si trochu máknout a dojít až ke kříži na vrcholu Schneeberg. My došli bohužel jen k jezírku pod vrcholem, nahoru ke kříži jsme si už skrz počasí netroufli. Tento výšlap už není v rámci toho okruhu pro děti, to už je trek navíc.

👉  Dolů do Mühlbachu pak můžete zpět lanovkou, nebo si připlatíte a sjedete to dolů na tříkolkách. Tato "sranda" už není v ceně Hochkonig card, je tam tuším sleva 10%, nicméně i tak by nás to vyšlo na nějakých 81 €, což jsme si řekli, že si tentokráte necháme ujít. Sjezd dolů je 6,5 km a z našich zkušeností z tříkolkového sjezdu z Hochwurzenu z oblasti Schladming - Dachstein víme, že to zážitek je :-).