Pardubický kraj

Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem.   

O Svitavách jsem tu už psala několikrát a Svitavy také vyhrály pomyslné1.místo v našich Objevech roku 2021. Proč si Svitavy u nás vysloužily první příčku si můžete připomenout ZDE. Najdete tam hned 3 články, 3 úžasné tipy ze Svitav, které ještě dnes doplňuji. :-)

Naše oblíbená Polička se opět stává městem plným her. Kdo nás sleduje už delší dobu, tak ví, že několik reportáží z expozic pro děti z Poličky jsme vám už přinesli, a teď tu mám pro vás další super pecku pro děti.

Nedaleko Litomyšle leží obec Chotovice, kde najdete nádherně a vkusně osvětlený vánoční dům pana Václava Trunce. My si tu udělali s dětmi zastávku cestou domů od rodiny, která bydlí nedaleko a je to krása.

Vzdálenost od Brna: 1, 30 hodNáročnost: vysoká, pro dobrodruhy Trasa: k rokli je to jedna cesta necelé 2 km, rokle samotná může mít tak křížem krážem celkem cca 2 kmNutnost: velmi dobré turistické boty Kočárek: v žádném případě. Prostě lépe počkat až děti vyrostou. (pokud chcete rokli opravdu probádat)S sebou: dětem dejte raději oblečení, kterého...

Dnes vám přináším další tip na krásný, a hlavně zábavný výlet. Pokud jste s dětmi viděli Svěrákův loutkový film Kuky se vrací, pak se vám stezka, která je právě hlavním hrdinou Kukym inspirovaná, bude moc líbit. Ona se vám vlastně asi bude líbit i bez filmu :-).

Hrad Svojanov najdete ve stejnojmenné obci, asi 15 min od Olešnice, kam jezdíte v zimě možná lyžovat. Z Brna jste tu za něco málo přes hodinku.

50 minut od Brna, směrem na Svitavy, narazíte na městečko Březová nad Svitavou. Najdete tu dobře ukrytou rozhlednu Járy Cimrmana, lanový park, koupaliště, hřiště, cukrárnu na náměstí a 4 dráhy pro lesní trail (Březovský rodinný trail), které jsou vhodné pro starší děti. Je to tedy parádní tip třeba na prázdninový výlet. Dopravit se sem můžete autem...

V tomto celodenním výletu vám ukážu, že Litomyšl má co nabídnout i rodinám s dětmi. Na návštěvu zámku naše děcka ještě nemají rozum a tak naší první zastávkou bylo Regionální muzeum, které velmi často pořádá výstavy a expozice zaměřené na děti, a hlavně jsou vždy interaktivní.

Dnešním tipem je celodenní výlet, a to do Toulovcových maštalí, které bych zařadila do kategorie "MUSÍ SE VIDĚT" v Pardubickém kraji. Od Brna jsou to cca 2 hodiny cesty, od Žďáru nad Sázavou pak asi hodinka.

Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka se nachází v obci Bor u Skutče. Pod stanicí se nachází menší parkoviště odkud se pak krátkou cestou podél lesa dojde až ke stanici. Tam se nachází hlavně zachráněná zvířata, která se už nemohla vrátit zpět do přírody. Kromě minizoo je tu i menší rybníček, geopark Brána do pravěku, který umožňuje nahlédnout...