Zlínský kraj

Trasa: cca 3 km okruh Náročnost: střední Kočárek: NE (sjízdné jsou jen některé úseky, proto celkově dávám NE)Vzdálenost od Brna: 50 minut

Říj 28

KOVOZOO 

Ve Starém Městě u Uherského Hradiště se nachází unikátní areál kovové ZOO a najdete ji velmi jednoduše, a to podle majáku, který je vidět široko daleko.

Dětský svět v Kroměříži jsme navštívili během akce pro děti k ukončení prázdnin. Dětem byla zpřístupněna vnitřní i venkovní část a děcka se vyřádily víc než dost.

Při návštěvě Zlínského kraje jsme si nemohli nechat ujít ani dřevěnou ZOO v obci jménem Ostrata, kousíček od Zlína, resp. jen 6 km od Zoo-Lešná.

EDIT 2021: Je to první dřevěná "ZOO" u nás, rodinné vstupné je spíše symbolické za 180,- a pan majitel sochy vyřezal spíše pro radost a z každé vstupenky ještě posílá 20%...

Při našem výletu do Zlína jsme měli cestu kolem Parku Komenského. Na něm je docela dost velké hřiště se spoustou prolézaček, houpaček a dalších prvků pro menší i větší děti. Park je docela velký, na trávě se tady dá v pohodě rozložit deka, piknikovat a vegetovat celý den. U parku u silnice je i kavárna.

Kroměříž je známá svými UNESCO památkami a věřím, že spoustu z vás si již některé prošli.

Muzeum Filmových Legend najdete v Kroměříži, v části Kotojedy a doporučujeme ho všem malým i velkým výletníkům, kteří mají rádi animované pohádky a filmy jako Avengers a další Marvelovky, Pán prstenů, Harry Potter, Star Wars, Terminátor, ale i spoustu starších filmů, jako jsou třeba Lovci duchů, Indiana Jones, Rocky, Predátor či staré i novější...

Město Kojetín najdete jen pár kilometrů od dálnice, mezi Vyškovem a Kroměříží. Sice oficiálně spadá pod Olomoucký kraj, ale je to tak blízko Kroměříže, že ho zařazuji i sem. My si tu udělali zastávku při naší cestě do Beskyd, aby se děcka mohli protáhnout. A že trochu mrzlo, to jim vůbec nevadilo. Hřiště je hřiště a na tom se...

Cestou zpět z našeho zimního prodlouženého víkendu v Beskydech jsme si, kvůli protažení, udělali zastávku na Ranči v Kostelanech. Od sjezdu na Kroměříž je to přibližně 20 minut. Toto místo tak může být dalším pěkným výletem, pokud se rozhodnete vyjet do Kroměříže anebo prostě obecně někam na výlet.

V Kunovicích se nachází Letecké muzeum. Je tam spoustu exponátů, od menších dopravních letadel, po ty větší, ale i bojová, vrtulníky atd. Do většiny letadel je povoleno nahlídnout a všecko prozkoumat.