Cyklovýlety s dětmi


Opožděný Ježíšek nám nadělí stojan na kola na auto, takže věřím, že po letošních prázdninách se tato sekce značně rozroste :-) 

Trasa: 10 km, lze zkrátitNáročnost: mírná/středníKočárek: ANO START: placené parkoviště nad letním kinem v Mostkovicích, viz. mapa (parkovné 50,- na den)Nejbližší další výlet: NS na Stráž

Trasa: tam a zpět celkem 22 km, úsek Tišnov - Štěpánovice tam a zpět 8 km, úsek Štěpánovice - Prudká a zpět 14 km, případně jen úsek Borač - Prudká tam a zpět 6 km Náročnost: obecně mírná, nejnepříjemnější úsek je ze Šťěpánovic na Borač (není to do kopce, ale cesta chvílemi vede opravdu úzkou cestičkou - pro...

Cyklostezka, která spojuje Kuřim a Lipůvku byla vybudována v roce 2018 a její oficiální začátek je u podjezdu trati kousek za kuřimským stadiónem. S koly se do Kuřimi pohodlně dostanete vlakem, ať již z Brna, tak od Tišnova, případně, pokud máte držák na kola, auto můžete nechat v okolí stadiónu či kuřimského koupaliště.

Hned ráno jsme do auta naložili vše co má kola a vyrazili se podívat do Jedovnic. Naším cílem bylo objet jeden z největších rybníků v rámci Jihomoravského kraje, rybník Olšovec.