Cyklostezka Kuřim - Lipůvka aneb nejen cesta za nejlepší zmrzkou v kraji

09.09.2020
  • Vzdálenost od Brna: 30 min

Cyklostezka, která spojuje Kuřim a Lipůvku byla vybudována v roce 2018 a její oficiální začátek je u podjezdu trati kousek za kuřimským stadiónem. S koly se do Kuřimi pohodlně dostanete vlakem, ať již z Brna, tak od Tišnova, případně, pokud máte držák na kola, auto můžete nechat v okolí stadiónu či kuřimského koupaliště.   

  • Cyklo trasa: od nádraží tam i zpět 12 km 
  • Náročnost: mírná-střední
  • Kočárek: ANO 

Krásná asfaltová cesta se vine kolem Ranče Oliver, a dál za věznicí, mezi poli až na Lipůvku. Cesta není nijak extra náročná. Je z části po rovině, z části z kopečka, chvílemi do mírného kopce. Největší kopeček je před Lipůvkou s převýšením asi 50 metrů. Nic, co by malý cyklista nezvládl aspoň vytlačit. :-) 

Cestou jsme minuli i spoustu balíků slámy a o zábavu tak bylo postaráno. Jak dlouho tam ale balíky budou, to těžko říct. 

Od konce cyklostezky se pak můžete vydat buďto směr hlavní státní silnice, nebo ke kostelu. 

Když přejdete hlavní silnici, z boku budovy najdete vyhlášenou a vynikající zmrzlinu Tomivo Gelato, která je dělaná jen z přírodních surovin. Za mě slaný karamel je pecka :-)

U kostela, jehož věžičku krásně vidíte už z cyklostezky, pak ve stínu stromů parku najdete dětské hřiště, kde si můžete odpočinout.