Skály a skalní města s dětmi

V této kategorii najdete různé skály, kameny, skalní komplexy, které se dají všelijak probádat či prolézt. Tato kategorie naše "horolezčata" hodně baví. 
  • Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem.  


Trasa: tam i zpět necelý 1 km - samozřejmě si můžete trasu jakkoli protáhnout a vyrážet odjinud Náročnost: mírnáKočárek: trasa je krátká, nicméně v lese jsou kameny/kořeny - budete přenášet občas - rozhodnutí nechávám na vás. U skály budete muset pak kočárek nechat samozřejmě. Až k vyhlídce se kočárkem nedostanete.

Trasa: tam i zpět celkem 6,5 kmNáročnost: střední/vyššíKočárek: pouze asi ze 70% trasy. Zbytek jsou úzké cesty, kořeny, kameny, skály do kopce. Za mě tedy celkově hodnotím jako nevhodné, případně nechat kočárek v lese a zbytek využít nosítko. Platí pro zimní i letní variantu. S SEBOU: v zimě rozhodně kvalitní obuv, pokud máte, tak klidně přihoďte...

Trasa: tam i zpět celkem 6 kmNáročnost: vysoká Kočárek: v žádném případěPřístupnost: pouze za sucha a jen s odvážnými dětmi zvyklými choditS sebou: pevné turistické boty, bez těch sem vůbec nechoďte

Vzdálenost od Brna: 1, 30 hodNáročnost: vysoká, pro dobrodruhy Trasa: k rokli je to jedna cesta necelé 2 km, rokle samotná může mít tak křížem krážem celkem cca 2 kmNutnost: velmi dobré turistické boty Kočárek: v žádném případě. Prostě lépe počkat až děti vyrostou. (pokud chcete rokli opravdu probádat)S sebou: dětem dejte raději oblečení, kterého...

Trasa: okruh 5 kmNáročnost: střední/vysoká (záleží na směru)Kočárek: kromě výšlapu na Kazatelnu ano (viz. mapa trasy pro kočárek)

Slunečný víkend nás s dětmi vylákal do přírody a tak jsme se vypravili "zdolat" další vrchol Žďárských vrchů. Tentokrát se naším cílem stala skála Prosíčka. (za sebou již máme Devět skal, Milovské perničky i Čtyři palice - i tyto výlety najdete u nás na webu).

Tišnov máme v podstatě přes kopec, ale na Květnici, která je přírodní památkou, jsme s dětmi ještě nebyli. Květnicí prochází NS, která má asi 7 km. My jsme nešli celý okruh, ale vymysleli jsme si ho tak, abychom z Květnice viděli to nejhezčí.

S dětmi na Devět skal....., tam přesně směřoval náš další výlet na Vysočině. Na Devět skal se dá vyrazit z různých směrů a míst, my jsme si vybrali pro děti zcela nenáročnou cestu, krásnou procházku přírodou, směřující od parkoviště Pod Lisovskou skálou.

Dnešním tipem je celodenní výlet, a to do Toulovcových maštalí, které bych zařadila do kategorie "MUSÍ SE VIDĚT" v Pardubickém kraji. Od Brna jsou to cca 2 hodiny cesty, od Žďáru nad Sázavou pak asi hodinka.