Pokud se vám naše tipy líbí, budeme moc rádi za sdílení a doporučení našich stránek mezi své přátele a kamarády. Také vás zvu ke sledování našeho FB, kde pravidelně informujeme o nových výletech.  

Dětská hřiště, parky a areály, kde se dá blbnout

Pokud u výletu narazíte na tento znak ⭕, znamená to, že je cela trasa nesjízdná kočárkem. 


Sportovní areál Heipark Tošovice najdete nad obcí Odry, která již spadá do Moravskoslezského kraje, nicméně není to zas tak daleko od hranic kraje Olomouckého, proto tento parádní areál zařadím pod Olomoucký kraj.

V Kuřimi u Brna kromě spousty možností na výlet najdete i nově zrekonstruovanou lezeckou stěnu.

Brněnský Olympia park je víceúčelový park pro celou rodinu. Najdete ho za nákupním centrem Olympia. Nejblíže je východ z NC u fast food Subway.

Když jsme dokončili naše putování v okolí skalních útvarů Kozel a Kazatelna (připomínám ZDE) vydali jsme se ještě za odměnu do nedalekého Les Parku Vřesovice. Les Park je od parkoviště U Křížku vzdálen jen 4 km.

Dětský svět v Kroměříži jsme navštívili během akce pro děti k ukončení prázdnin. Dětem byla zpřístupněna vnitřní i venkovní část a děcka se vyřádily víc než dost.

Na tomto hřišti jsme odpočívali po náročném výběru aktovky, protože specializovaný obchod na aktovky se nachází hned za domem, přes hlavní silnici.

Při našem výletu do Zlína jsme měli cestu kolem Parku Komenského. Na něm je docela dost velké hřiště se spoustou prolézaček, houpaček a dalších prvků pro menší i větší děti. Park je docela velký, na trávě se tady dá v pohodě rozložit deka, piknikovat a vegetovat celý den. U parku u silnice je i kavárna.

Jak víte, většinou výletujeme v přírodě, v lese, na hradech, skalách nebo v jeskyních. I my si ale někdy chceme "vyhodit z kopejtka" a tak jsme navštívili Westernové městečko Šikland, u Zvole na Vysočině.

U brněnského fitka Fit4all najdete velké venkovní lanové hřiště, na kterém děcka čeká spousta zábavy, lezení, klouzání, skákání apod.

Velké hřiště na brněnských Kamechách určitě patří bezesporu mezi ty vydařené. Jednak vyniká svou velikostí a jednak "atrakcemi", které tu najdete a které nejsou na hřištích tak obvyklé.

V III. dílu článku o našem výletu do Hustopečí se podíváme na Ranč Valkýra a do areálu Centra volného času Pavučina (CVČ Pavučina), který najdete hned nedaleko. Místa jsou od sebe vzdálená necelý 1 km. Cesta je po asfaltce, po rovině.

Před MŠ Bosonožská najdete krásné barevné hřiště pro menší děti. Hřiště není nijak veliké, ale už jen ty barvičky děti určitě zaujmou.

Na víceúčelové hřiště u medláneckého rybníka jsme vyrazili po práci, když nám ještě svítilo trochu sluníčko a potřebovali jsme, aby se děcka trochu proběhly.

Město Kojetín najdete jen pár kilometrů od dálnice, mezi Vyškovem a Kroměříží. My si tu udělali zastávku při naší cestě do Beskyd, aby se děcka mohli protáhnout. A že trochu mrzlo, to jim vůbec nevadilo. Hřiště je hřiště a na tom se prostě blbne téměř za každého počasí. Natož když se jedná o hřiště s pirátskou lodí.

Ráj dřevěných soch najdete v obci Ostravice, hned vedle Obecního úřadu, v tzv. Biskupské zahradě. Vstupné je dobrovolné, kasičku má na sobě připevněnu prase Pepina a otevřeno je celoročně (viz. foto otevírací doby).

Náš další výlet začíná ve středu obce Lelekovice a dětem jsme vzhledem k nenáročné trase vzali kola. Dostanete se sem pohodlně i MHD. Z nádraží Královo Pole sem jede bus č. 41, případně z Kuřimi bus č. 310 (zastávka Lelekovice, škola). Kousek za zastávkou najdete dětské hřiště s velkým lanovým parkem, kde děcka můžou blbnout....hodiny, hodiny a...

Tišnov máme v podstatě přes kopec, ale na Květnici, která je přírodní památkou, jsme s dětmi ještě nebyli. Květnicí prochází NS, která má asi 7 km. My jsme nešli celý okruh, ale vymysleli jsme si ho tak, abychom z Květnice viděli to nejhezčí.

O prázdninách jsme chtěli zkusit s dětmi i něco nového, a tak jsme se s nimi poprvé v životě vydali na ryby. Rybářské lístky samozřejmě nemáme a tak jsme si zajeli do rybářského areálu, kde si můžete zachytat i jako "amatéři rybáři". Areál je umístěný v opravdu krásném prostředí u řeky Svratky, asi 600m od Nedvědice ve směru na...