Šmoulové Bratislava - SPORT MALL BRATISLAVA LAMAČ -  

26.03.2024

Výstava Šmoulové se po Brně přesunula k sousedům, do Bratislavy, a tak, kdo ji v Brně nestihnul, může se s dětmi vypravit tam. Od nás z Moravy je to coby kamenem dohodil.  

Šmoulovskou výstavu najdete na adrese:  SPORT MALL BRATISLAVA LAMAČ, Hodonínska 27,  (vedle OBI, v blízkosti - z opačné strany BORY MALL) 

Vstupenky se koupí na místě, nebo online a můžete tam být, jak dlouho chcete. 

Otevírací doba: Pondělí–Pátek 10:00–19:00 , Sobota - Neděle 9:00–19:00

Velikonoční otevírací doba: 29. 3.  - 31. 3. od 10:00 do 19:00, Velikonoční Pondělí 1. 4. od 13:00 do 19:00

MHD autobus:

  • 6, 216 (linka Bory Mall)

  • 37 (od Most SNP)

  • 215 (z Patrónky)

  • 219, 245, 250, 251, 269, 299
    (z autobusovej stanice)

  • z hlavnej stanice- zastávka pod hlavnou stanicou -BUS č.21 smer Bory, prestúpiť na Patrónke na BUS č.37

  • vystúpiť na zastávke Pri krematóriu

PARKOVÁNÍ je před budovou ZDARMA!

U šaten děti dostaly mapu, kde bylo potřeba nasbírat razítka z přírodovědné stezky, aby se děcka naučily, jak chránit les a jeho obyvatele. Stezka vede celým šmoulím světem a razítka tak děti musely hledat. Stejně tak hledat cedulky ohledně ochrany planety a spojovat je s předměty, které se tu nachází. ˇ(to je úkol týkající se udržitelných zdrojů OSN). Jako se Šmouly to moc nesouvisí, ale děcka bavilo to hledat. 

Vše je na mapce a bude vám také vysvětleno v úvodním kráťoučkém filmu na začátku trasy. Tam se dozvíte něco maličko o tom, jak Šmoulové vznikli a co vás na prohlídce čeká. Má to svůj příběh a děti mají důležitý úkol........... Za všechna nasbíraná razítka v rámci stezky dostanou děcka lízátko a diplom.

Pak už chodíte v jednotlivých místnostech a bavíte se. 

Dětem se to líbilo celé kompletně. Mě se asi nejvíc líbil Čarovný les, protože miluju světýlka a barvy. :-) 

Vstup do Čarovného lesa
Vstup do Čarovného lesa

Do pár šmoulích domečků se dá na nakouknout, v jednom je potřeba Taťkovy Šmoulovy pomoct s vařením lektvaru, v Čarovném lese pak třeba musí děcka překonat pohyblivé mostky, do scény jsou tu zakomponovány třeba i skluzavky, různá "mačkátka, hejblátka" apod.  

Nedaleko suvenýrů je VR s letem na čápovi. Prolétá se různými scénami ve šmoulím světě. Děcka si to pustily 3x. Špatně jim z toho očividně nebylo. :-) (toto VR je v ceně)

V horním patře jsou různé prvky pro nejmenší děti, skákací hrady, skluzavky, velká herní zóna, VR zóna, autíčka, jízda na plyšových ponících, kreslící koutek, koutek na stavění kostek a já nevím, co všechno ještě. 

VR zóna a autíčka jsou na žeton. 60,- /ks. 

Ve venkovní části se nic neplatilo. Jsou tam nějaké prolézačky, houpačky, pískoviště pro nejmenší děti. Dále skákací hrady, jízda na lodičkách, šlapací kárky atd atd. 

Nějaké občerstvení a zmrzlina je jak uvnitř, tak venku. 

Ve vnitřní části je bufet u suvenýrů a pak nahoře v tom horním patře.