Kittenbergerovy zážitkové zahrady

08.09.2023

Výlet do Kittenberských zahrad v Rakousku, je naprosto skvělý výlet a zábava pro celou rodinu na celý den. Tyto úžasné zážitkové zahrady najdete asi hodinu od Znojma, z Brna jste tu za necelé 2 hodiny a nepotřebujete rakouskou dálniční známku. Zahrady najdete v obci Schiltern nedaleko Langelois. 

Zahrady jsou otevřené celoročně a věřím, že v každém ročním období mají co nabídnout. Předpokládám ale, že nejhezčí to tu je, když všechno kvete a pučí, tedy na jaře. 

Vstupné pro 2+2 stálo 40€ (necelých 1000,-) a lístky si buďto předem můžete koupit online, nebo až na místě. Parking se neplatí a míst k zaparkování nám u zahrad přišlo docela dost. Všechno, co je uvnitř zahrad (vyjma občerstvení) je v ceně vstupného.

A co všechno v tomto rozsáhlém areálu třeba najdete? 

- 48 různých zahrad - každá "zahrada" je upravená do jiného stylu 

- na každém rohu je nějaké hřiště, či skluzavka, trampolína

- je tu velká venkovní zábavná zóna nejen pro děti, jejíž dominantou je velká tobogánová skluzavka a velká trojskluzavka. Na jízdu se využívají takové "vaky".  

- "vodní" hřiště a jízda na voru 

- velké Teepee, kde si děcka můžou skládat velké "lego" 

- skákací hrad

- Človeče nezlob se

- skákání v pytlích  

- slámohřiště

- bludiště

- relaxační část s houpacími vaky a sítěmi 

Kromě této "nekonečné" zábavy tady narazíte i na několik druhů zvířat. Potkat tu můžete kozy, poníky, lamy, klokany, králíčky, ryby. 

Děcka taky nekonečný čas stráví na místní kuličkové dráze. Kulička se dá koupit v automatu (na obou stranách stezky) za 2€ a je tu několik různě zaměřených drah. 

Samozřejmě tady nechybí ani možnost se občerstvit (všude brali karty) a co je úžasné je, že téměř do každé zahrady je zakomponované nějaké posezení, takže víceméně kdekoli můžete posedět a posvačit. V rámci zahrad je tu i několik úžasně vypadajících bazénů a menších biotopů, v celém areálu je ale zakázáno se koupat. 

Výlet do Kittenbergerových zahrad doporučujeme všemi deseti. Tady se vám opět potvrdí, že to Rakušani prostě umí :-) 

Za rozumné peníze vás tu čeká fakt spousta zábavy a věřím, že nejen děti budou nadšené. 

Pokud se do zahrad na naše doporučení vydáte, určitě nám dejte vědět, jak se vám tam líbilo :-)