Lelekovice - velké lanové hřiště 

12.04.2024

UPDATE: mrkněte na parádní trasu, kterou s dětmi můžete v Lelekovicích absolvovat. Trasa obsahuje jak hřiště, tak NS Pěšina, aleje to mnohem víc. Vše je sepsané v tomto článku: LELEKOVICE nejen dětem 

Najdete tam aktuální fotky, mapu trasy, sjízdnost kočárkem atd atd. 

  • Vzdálenost od Brna: 15 min

Náš další výlet začíná ve středu obce Lelekovice a dětem jsme vzhledem k nenáročné trase vzali kola. Dostanete se sem pohodlně i MHD. Z nádraží Královo Pole sem jede bus č. 41, případně z Kuřimi bus č. 310 (zastávka Lelekovice, škola). Kousek za zastávkou najdete dětské hřiště s velkým lanovým parkem, kde děcka můžou blbnout....hodiny, hodiny a hodiny :-).

  • Trasa: 3 - 4 km tam i zpět (záleží, kde začnete)
  • Náročnost: mírná 
  • Kočárek: ANO 
  • S sebou dětem: kola/křídy/v chladnějším počasí klidně gumáky

Pokud se podél hlavní silnice, směrem do obce, vydáte dál, tak po 900 m narazíte po pravé straně na první zastavení NS Pěšina. POZN: pokud se rozhodnete jít nejdříve na stezku, a na hřiště půjdete až později, za odměnu, pak autobus staví téměř u začátku stezky, zastávka Lelekovice, u kříže. 

Stezka kolem říčky Ponávky je krátká, měří 920 m a je celá v lese, po rovině. Průvodcem se vám stane živočich, kterého asi jinde nenajdete, a to Lelek Travní :-). Na stezce tak můžete s dětmi pátrat, kde se ukrývají a určitě nějaké najdete. Je tu totiž několik "odchovaných jedinců" :-). 

Při chytání lelků narazíte na pár zastavení věnovaných přírodě, lavičky, zastřešené posezení s tabulí (můžete tedy dětem přibalit křídy), ovečky a pěkná, upravená bosá stezka. Tu jsme si s dětmi prošli několikrát a rozhodně nejpříjemnější bylo zabořit prsty do pilin. I zde můžete v klidu posedět. Téměř u konce pak narazíte na obra Studeňáka, který tomuto lesu vládne. 

Jelikož celá trasa vede podél Ponávky, v létě věřím, je to úplně super na brodění se vodou. V tomto počasí klidně dětem s sebou vezměte gumáky. Můžou se tak brodit do nekonečna a vy tak v Lelekovicích můžete klidně strávit celý den.