Kojetín - Pirátské hřiště a Naučná stezka Biocentrum Kojetín

20.05.2023
  • Vzdálenost od Brna: 45 min
  • Trasa: 2,5 km 
  • Náročnost: Nízká 
  • Kočárek: ANO

Město Kojetín najdete jen pár kilometrů od dálnice, mezi Vyškovem a Kroměříží. My si tu poprvé udělali zastávku při naší zimní cestě do Beskyd, aby se děcka mohli protáhnout. A že trochu mrzlo, to jim vůbec nevadilo. Hřiště je hřiště a na tom se prostě blbne téměř za každého počasí. Natož když se jedná o hřiště s pirátskou lodí. :-) 

Od té doby se Kojetín stává naší častou výletní zastávkou, protože je to tady hrozně fajn. 

Kromě skvělého hřiště tu najdete i 2,5 km dlouhou Naučnou stezku Biocentrum Kojetín a hned u hřiště je restaurace Na Hrázi. Všechno popořadě :-) 

Dětské hřiště je v námořnickém duchu a najdete ho jen pár kroků od rybníka a místního koupaliště. Je to naprosto parádní tip i na léto. Hřiště vypadá jako ztroskotaná pirátská loď a vyřádí se tady děcka všeho věku. Jsou tady lanové žebříky, lávky, lanové překážky a další prvky. Super je červenobílý maják s vyhlídkou a tobogánem. Uvnitř majáku je lanová síť. Hřiště je přístupné celoročně a není nijak oplocené. 

Naučná stezka BIOCENTRUM KOJETÍN začíná hned za hřištěm, má 8 zastavení a měří cca 2,5 kilometru. Je celá po rovině a není tedy nijak náročná.  

Vede kolem rybníka s odbočkou na Biocentrum. 

Každý informační panel má informační a vzdělávací charakter a na každé tabuli je také pro děti nějaká interaktivní část a zároveň i nějaký prvek, kde se děcka protáhnou. Je tu spousta informací i fauně a flóře, ale i bylinách, stromech atd. 

U Biocentra narazíte na lanovku i třeba houpačky. 

Restaurace Na Hrázi je hrozně fajn. Kromě toho, že je hned u hřiště, takže si k němu můžete vzít i limču s sebou a také tu dobře vaří. Na jídla mají velký výběr a na děti jsou tu samozřejmě s řízkem, hranolkami a kečupem připravení, byť to třeba nemají v lístku :-). Jen POZOR - NEDÁ SE PLATIT KARTOU - TAKŽE DYŽTAK HOTOVOST S SEBOU. 

Navíc, pokud máte malé děti, tak ty setu i zabaví, protože tu pro děti mají takový venkovní koutek s pískovištěm, vozítky, skluzavky atd. 

Kromě toho je tu i pidi ZOO koutek, ve kterém aktuálně mají krom jiného i spoustu malých králíčků, roztomilost sama.  :-)