Cyklostezka - Kuřim - Moravské Knínice - Veverská Bítýška

29.04.2023

Trasa: jedna cesta 8 - 10 km, záleží odkud budete vyrážet. 

Konečně jsem se dostala k sepsání článku o cyklostezce, která vede z Kuřimi do Moravských Knínic a dál na Chudčice, případně až do Veverské Bítýšky. 

Nejdůležitější je úsek mezi Kuřimí a Moravskými Knínicemi. Ten vás celý povede mimo hlavní silnici a asfaltový povrch vás dovede až téměř do Chudčic. 

Cyklostezka začíná pod kuřimským zámkem. Po asfaltové stezce se tedy dostanete do Knínic, kde projedete kolem moc fajn hřiště. O něm jsem vám už psala ZDE.  

U hřiště funguje Vinotéka u Knoflíčků, kde se můžete občerstvit a vzít si občerstvení i k hřišti. 

Pumptrack v Mor.Knínicích
Pumptrack v Mor.Knínicích
Hřiště v Moravských Knínicích
Hřiště v Moravských Knínicích

Dál stezka pokračuje kousek zástavbou až k lesu, kde cesta směřuje směr Chudčice. Hned u lesa narazíte na venkovní posilovnu a pumptrack. Stezka dál, směr Chudčice pokračuje jen lesem, stále po asfaltce. 

Na potůčku narazíte ještě na domeček s vodním mlýnkem, který hlídá vodník a je funkční, takže to dětem určitě trasu zpestří. 

Mlýnek za Mor.Knínicemi směr Chudčice
Mlýnek za Mor.Knínicemi směr Chudčice

Jakmile asfaltka skončí, tak abyste s dětmi nejeli po hlavní silnici, musíte se napojit na pole, kudy vede cestička do Chudčic. Pojedete dále kolem ohrady s koňmi až dojedete za Chudčice. Pokud se rozhodnete jet až do Bítýšky, tady je pak jediný úsek, kdy to musíte vzít kousek po silnici. Je to však maximálně tak 300 metrů. Pak už pohodlně můžete najet na chodník. 

Pak stačí sjet vpravo a kolem řeky dojedete až k mostu a odsud je to už jen pár metrů k hospodě či kavárně na náměstí, nebo na hřiště u společnosti Hartman Rico. 

Po odpočinku jsme se pak vraceli stejnou cestou zpět. 

Ohrada s koňmi téměř na konci Chudčic
Ohrada s koňmi téměř na konci Chudčic
Posilovna v Mor.Knínicích
Posilovna v Mor.Knínicích