Arthurhaus a vodopády v údolí Riedingalm

24.08.2022
  • Trasa: cca 8 km 
  • Náročnost: střední 
  • Kočárek: NE 

Dalším místem, kam jsem se vydali Wanderbusem, je Arthurhaus. Jak jsem již psala, bus staví hned před hotelem, kde jsme byli ubytovaní (na Arthurhaus jede linka č.593). Busem jsme jeli hlavně proto, že jsme počítali s tím, že cesta by byla pro auto docela náročná a nakonec jsme byli fakt rádi, že jsme jeli tím busem. Nahoru sice vede normální silnice, ale jsou to serpentýny, tak jsme trochu "ušetřili" auto. Wanderbus je v ceně karty. Auto by jelo z Dienten cca 30 - 40 minut, busem jsme jeli hodinu, protože je to opravdu docela vysoko v horách. Parkoviště pro auta je tu placené. (Na Arthurhaus jsme byli v 10 hodin) 

Arthurhaus je horská chata/pension, která je výchozím bodem na túry v okolí. Na chatě se samozřejmě můžete najíst, je tu hřiště, lanovka a spoustu zvířátek (prasata, lamy, králíci, ovce, ryby, slepice) a taky tu mají dva trenažéry, dvě krávy, na kterých si děti můžou vyzkoušet dojení.  

Cílem našeho putování byly vodopády v údolí Riedingalm. Vodopády nejsou nijak velké, ale už ta cesta k nim byla fajn. Téměř celou cestu se jde po rovině, údolím, v nádherné přírodě. Často si musíte otevřít branku, které jsou ty nainstalované kvůli všudypřítomným kravám, koňům či ovcím. Může se vám stát, že vám nějaká kráva i zatarasí cestu. Pak nezbývá, než ji přesvědčit, aby vám šla z cesty :-) 

Přibližně tak 200 - 300 metrů před vodopády začíná být trasa mírně náročnější. Jde se kamenitou cestou až pod vodopády. Tady je spoustu malých jezírek a kamenů, takže pro děti o zábavu postaráno :-) 

Stejnou cestou jsme se pak vrátili zpět. 

Poté, co jsme se vrátili na Arthurhaus, nám docela vyhládlo, tak jsem se trochu občerstvili, děcka se vyblbly na hřišti a u zvířat a šli jsme se pak ještě podívat na tzv. Murmertierweg (Cesta svišťů), která je asi jen 700 m dlouhá a všude na ní mají být svišti. My bohužel neměli štěstí, neviděli jsme ani jednoho. Autobus zpátky dolů pak jezdí co hodinu.