Z farmy Dientalm do Tiergartenalm

24.08.2022
  • Trasa: tam a zpět celkem 3 km 
  • Náročnost: vysoká (celou cestu do prudkého kopce) 
  • Kočárek: ANO (hrozně se ale nadřete) 

👉 V rámci Hochkönig karty je zdarma i cestování tzv. Wanderbusem. Zastávka busu byla hned před naším hotelem (v podstatě první/konečná stanice), ale obecně zastávky jsou tu v podstatě na všech důležitých místech. Většinou tento bus jezdí co hodinu. Jedinou nevýhodou je, že cesta samozřejmě trvá déle než autem, ale na druhou stranu jednak ušetříte benzín/naftu, ale hlavně i auto samotné, protože je to horská oblast, kde je samý kopec, serpetýny a brzdy i motor dostávají docela dost zabrat.

Tímto Wanderbusem se v podstatě můžete pohodlně dostat na všechna místa, která jsme navštívili a o kterých píšu, či ještě budu psát. Poprvé jsme s ním vypravili na zastávku Dientner Sattel, u které leží farma Dientalm. 

Na farmě, která je zároveň horskou chatou/"restaurací", uvidíte samozřejmě spoustu krav, oslíka, králíky a kačeny, husy, ovce a kozy ke kterým můžete vstoupit do ohrady. V ohradě je zároveň i hřiště pro děti. 

Pokud budete mít hezké počasí, můžete posedět na zahrádce, zatímco děcka blbnou v ohradě.

Každý den by se tu také v 16:45 mělo konat dojení krav, na které děcka můžou kouknout, případně se i zapojit, ale my jsme nakonec na tuto dobu nečekali, a tak tuto informaci nemůžu na 100% potvrdit. Mají to ale na stránkách, tak snad to tak bude :-) 

Z farmy jsme se pak dále vydali směr další horská chata - tentokráte Tiergartenalm. Cesta zpočátku vypadala docela v pohodě, ale opak byl pravdou. Kopec byl čím dál prudší a zdál se nekonečný. Cesta nahoru je přibližně jen 1,5 km, ale když jsme byli někde v půlce, docela se nám rozpršelo a čím jsem byli výš, přidával se i vítr, takže to byla fakt "pecka". No ale nejsme žádný bábovky :-). Ačkoli jsme všichni nadávali, před koncem jsme to fakt nechtěli vzdát a do Tiergartenalm jsme dorazili :-). Po cestě jsou tabule pro děti s nějakým kvízem, ale jen v němčině. 

Tiergartenalm je taková luxusnější horská chata. V okolí se opět všude pásly krávy, uvnitř plápolal oheň z několika krbů, takže to mělo tu pravou téměř zimní atmosféru a v ten moment nám ty krby fakt přišly vhod. Obsluha nás usadila k velkému oknu, takže jsme měli krásný výhled. Za odměnu jsme si dali jejich specialitu, dezert - borůvkové placky. No a byla to dobrota musím říct:-) 

U chaty je zapuštěná trampolína, jezírko s velkými oranžovými rybami a asi i další vyžití pro děti, ale pro nepřízeň počasí jsme to možná neprozkoumali všechno. 

Dolů to už pak šlo samo, ale kdo třeba trpí na kolena, tak nahoru raději ani nechoďte, protože dolů je to pak taky náročné :-). 

Útrpná cesta nahoru
Útrpná cesta nahoru
Za odměnu :-)
Za odměnu :-)